2019. július 14.
Nagyon értékes ezüstérem Kanadából
Paratriatlonosunk, Lévay Petra értékes második helyet szerzett az első kvalifikációs világkupa-versenyen.

A dél-kanadai kisvárosban, Magogban rendezték a triatlonosok első paralimpiai kvalifikációs világkupa-versenyét. Az FTC paratriatlonos kiválósága, Lévay Petra is ott volt a mezőnyben.

Versenyzőnk, bár úgy érezte, az úszásban és a futásban is maradtak tartalékai, végül a kiváló második helyen ért célba.

„Az úszás alapvetően jól ment, sajnos elég sokat tévelyegtem, és ezért úgy érzem, nem jött ki az aktuális jó forma. A bringa egy szintes, kátyús úton vitt. Mivel többször is járt a mentő, egy, a pályán keresztül haladó vasúti sín miatt, inkább arra mentem rá, hogy semmiképp ne legyen gond. Hosszú még a szezon, nem érdemes kockáztatni. Azért elégedett vagyok, feküdt nekem ez a dimbes-dombos terep, a részidő is jó lett. A futáson kicsit kolbászolgattam az elején, mert nem túl jól jelölték az irányokat, és nem találtam pontosan, melyik bójasor is vezeti fel aktuálisan a futás útvonalát. Ez sem sikerült rosszul, de kicsit többet vártam. De remélem, kijön ez még, amikor majd nagyon kell! Összességében amiért jöttünk, meglett, értékes pontokkal felkerültünk a térképre” – számolt be a versenyről közösségi oldalán Lévay Petra, aki nem mulasztotta el megköszönni a munkát edzőjének, Molnár Gergőnek, valamint az FTC szakembereinek, és támogatóinak sem.

Versenyzőnk ezzel a paralimpiai kvalifikációs lista 5. helyén áll, és jelenleg jó esélye van rá, hogy ott lehessen majd az ötkarikás játékokon. A kvótákat 2020 júniusában osztják majd ki a kvalifikációs lista állása alapján.

Cikkajánló

Sportolóink előadásai a Magyar Parasport Napján

Paraerőemelőnk, Sas Sándor és paratriatlonistánk, Lévay Petra iskolásoknak beszélt életéről, pályafutásáról.

Népszerű volt az aquatlon emlékversenyünk

A februárban zárult három fordulós viadalon a legügyesebbeket az Albert Alapítvány díjazta is.

Triatlonosaink az országos ranglista harmadik helyén

Az FTC triatlon szakosztálya történelmi eredményt ért el, harmadikként zárt a 2022-es egyesületi ranglistán.

Utánpótlás-csapatunk az Országos Klubranglista élén

Triatlon szakosztályunk kiemelkedő évet zárt 2022-ben.

Sikeres volt az Albert Flórián Aquatlon Emlékverseny

A megmérettetésen 4 klub 150 sportolója mérte össze tudását az úszásból és futásból álló szakaszos versenyen.

Sikeres szezonzárás a duatlon országos bajnokságokon

Szeptember utolsó hétvégéjén két országos bajnokságon is részt vettek sportolóink.

Éremeső az Aquatlon Országos Bajnokságon

Szombaton Veresegyháza adott otthont az Aquatlon Országos Bajnokságnak.

Gyalog Adél bronzérmes a duatlon ranglistaversenyen

Impozáns környezetben, a szolnoki helikopter bázison rendeztek duatlon versenyt a hétvégén.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin