Az elmúlt napok időrendi csúszása után a tervezett időpontban rendezték meg a nyílt vízi úszók 5 kilométeres versenyét a szingapúri vizes világbajnokságon. Versenyzőinknek rendkívül nehéz dolga volt, hiszen meg kellett küzdeniök az erős napsütéssel, több, mint 30 fokkal és magas páratartalommal.
A férfiaknál két Európa-bajnokunk, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid indult. A rajt után Betlehem egyből az élre ugrott, őrült tempót diktált, amelyet csak kevesen tudtak vele tartani. A szám olimpiai bajnoka, Rasovszky is az élbollyal úszott. A második körben a német Florian Wellbrock átvette a vezetést, Betlehem és Rasovszky visszacsúszott. A hajrában ugyan még küzdöttek az érmekért, végül nagy csatában, de lemaradtak a dobogóról. Betlehem a hatodik, Rasovszky a 14. helyen ért célba.
A nőknél szintén ott volt a mezőnyben a horvátországi Eb-n remeklő Mihályvári-Farkas Viktória és Fábián Bettina. Előbbi folyamatosan tapadt az élbolyra, utóbbi viszont 20 másodperces hátrányba került. Az utolsó, harmadik körre Mihályvári-Farkas feljött ugyan a harmadik helyre, de a hajrában végül megelőzték, így a hetedik helyen végzett, Fábián pedig 11. lett.
(Fotó: Magyar Úszó Szövetség)
Úszónk a középdöntőben összesítésben a 9. lett, így lecsúszott a fináléról a lengyelországi rövidpályás Eb-n.
Az FTC magyar bajnoka 100 méter gyorson a nyolcadik legjobb idővel jutott tovább.
Versenyzőnk 14:19.65 perces idővel teljesítette a 1500 méteres távot gyorsúszásban.
Versenyzőnk sokáig közel volt az újabb egyéni csúcshoz, végül 1:51.38-cal ért célba.
Olimpiai bronzérmes úszónk a 4. legjobb idővel finálés a lublini rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.
Versenyzőnk nem csak délelőtti idejét, de saját legjobbját is megdöntötte az elődöntőben.
Versenyzőink 200 háton jutottak az esti döntős programba.
Úszónk, Kovács Benedek két magyar bajnoki címet szerzett rövidpályán és most ott lesz az Eb-n is - VIDEÓ!