2019. október 5.
Biczó Bence aranyérmes az úszó Világkupán!
Az FTC sportolója remek hajrával győzedelmeskedett 200 méter pillangón, Verrasztó Dávid negyedikként zárt.

A péntektől vasárnapig a budapesti Duna Arénában zajló vk-verseny második, szombati versenynapján két fradista sikeréért izgulhattunk. A háromszoros Európa-bajnok Verrasztó Dávid délelőtt 200 méter vegyesen és pillangón is kvalifikálta magát a délutáni fináléba, ahol eredményének köszönhetően Biczó Bence is érdekelt volt.

Verrasztó – valószínűleg tartalékolva a későbbi versenyszámra – 200 vegyesen nem indult el, így a napi program utolsó előtti fináléjában egyszerre ugrott a medencébe a két FTC-sportoló. Eleinte a 7-8. helyen haladtak, majd mindketten felzárkóztak, a befutó előtt a végül negyedikként célba érő Verrasztó a középmezőnyben haladt, Biczó pedig harmadikként. Az utolsó centimétereken aztán Biczó előzni tudott, s ha csak minimális különbséggel is, de maga mögé utasította az addigi éllovas orosz riválist és megnyerte a futamot!

Sportolónk sikere mellett a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összetételű 4x100 méteres mix gyorsváltó is megnyerte a maga futamát, csakúgy, mint Hosszú egyéniben, 400 méter vegyesen. Jakabos két ezüstöt nyert még, Hosszú egy bronzot, szintén bronzzal gazdagodott Gyurta Gergely. Szentes Bence és Szilágyi Csaba második lett a hazai közönség előtt.

A budapesti Vk vasárnap 9.30-tól az előfutamokkal folytatódik, a döntőkre 18 órától kerül sor.

Három Világkupa-döntő két fradistával

Verrasztó Dávid két, Biczó Bence pedig egy számban úszik finálét a budapesti Világkupán.

Verrasztó Evelyn és testvére is döntőzött a világkupán

Verrasztó Evelyn 200 pillangón, Verrasztó Dávid 400 gyorson jutott döntőbe a budapesti úszó világkupán.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.