2021. február 7.
Biczó Bence bronzérmes 200 pillangón Nizzában
Az FTC úszója két honfitársa mögött végzett a harmadik helyen fő számában a Camille Muffat-emlékversenyen.

Hosszú idő után először rendeztek rangos nemzetközi úszóversenyt, méghozzá Nizzában a hagyományos Camille Muffat-emlékversenyt, amely a Golden Tour-sorozat első állomása egyben.

A viadalnak összesen nyolc magyar versenyző vágott neki, köztük a ferencvárosi Biczó Bence. Mindannyian vállalták a koronavírus-járvány kapcsán már-már természetessé váló buborékrendszert: a mieink az NSO beszámolója szerint csütörtökön érkeztek meg Nizzába, ahol a repülőtérről busz vitte őket a szállásra – a teszt után mindannyian a szobájukban várták meg annak eredményét.

Szerencsére mindenkinél mindent rendben találtak, így aztán pénteken mind a nyolc magyar számára elkezdődött a verseny.

Biczó Bence összesen öt számban, 100, 200 és 400 gyorson, valamint 100 és 200 pillangón volt ott a rajtlistán.

Biczó még pénteken kezdte meg a viadalt 400 gyorson, amelyen nem jutott tovább, időeredménye alapján a 33. helyen zárt.

Versenyzőnk számai közül kettőt rendeztek szombaton. Biczó 100 gyorson nem jutott tovább az előfutamból, ideje az 51. helyre volt elegendő.

Biczó fő számában, 200 pillangón viszont két honfitársa, Milák Kristóf és Márton Richárd mögött a harmadik helyen jutott be az esti fináléba, ahol aztán délelőtti idején több mint másfél másodpercet javítva, 2:00.44-es idővel Milák és Márton mögött a harmadik helyen ért célba, így bronzérmes lett.

Úszónk számára vasárnap a 100 méteres pillangóúszással és a 200 méteres gyorsúszással folytatódik a Camille Muffat-emlékverseny, előbbit a 29., utóbbit a 33. helyen zárta.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.