2019. július 4.
Úszónk Eb-ezüstöt nyert – Ezt mondta a döntő után
Magyar bajnok úszónk, Mihályvári-Farkas Viktória második lett 400 méter vegyesen a kazanyi junior Eb-n.

Július 3. és 7. között Kazanyban rendezik a junior úszó Európa-bajnokságot, amelyen a népes magyar csapatban három ferencvárosi sportolóért, Mihályvári-Farkas Viktóriáért, Nagy Rékáért és Török Dominik Márkért szurkolhatunk.

Mint arról ITT beszámoltunk, azz első versenynapon Viki azonnal éremmel kezdett, ugyanis 400 méter vegyesen ezüstérmet nyert. Az FTC úszóját spanyol ellenfele csak európa-bajnoki rekorddal tudta legyőzni.

„A délelőtti előfutamban, sokkal jobban éreztem az úszást. Nagyon-nagyon örülök, hogy sikerült ezüstérmet nyernem, ez számomra egy óriási eredmény” – mondta a Magyar Úszószövetség honlapjának Mihályvári-Farkas Viktória.

Viki eredménye azért is kimagasló, mert másfél órával később 800 méter gyorson éppen lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végzett.

„Ez most annyira nem esett jól így a 400 vegyes után, de összességében elégedett vagyok, hiszen sikerült azt megcsinálnom, amit az edzőmmel megbeszéltünk: az elején lassabban kezdtem és a táv második felében kapcsoltam rá jobban” – tette hozzá magyar bajnokunk.

Másik női versenyzőnk, Nagy Réka is szépen teljesített, ugyanis 200 méter pillangón megnyerte saját előfutamát, sajnos azonban nem került be az elődöntőbe, mert egy nemzetből csak két versenyző juthatott tovább, Réka pedig a negyedik legjobb magyar lett. Érdekesség, hogy a selejtezők alapján az első öt helyen négy magyar végzett, Nagy Réka összesítésben az ötödik legjobb időt úszta.

Török Dominik Márk 200 méter mellen a 20. helyen végzett.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.