
A hétvégén Százhalombattán rendezték meg az úszók Szalai János Emlékversenyét, amelyen két ferencvárosi versenyző, Szokol Szonja (a képen) és Hímer Krisztofer indult. Szonja három számban (50 és 100 m pillangó és 100 m vegyes) aranyérmes lett, míg 50 méter mellen ezüst-, 50 méter gyorson pedig bronzéremmel zárt.
Hímer Krisztofer hat számban szerepelt, amelyekből hármat (50 m mell, 100 m vegyes és gyors) megnyert, míg 50 méter háton és 200 méter vegyesen ezüstöt szerzett.
Nyílt vízi úszóink számára Katarban megkezdődött a Világkupa-sorozat. Az első, dohai állomáson magyar bajnokunk, Székelyi Dániel 25., míg Gálicz Péter a 41. lett 82 indulóból a 10 kilométeres távon.
EREDMÉNYEK
SZALAI JÁNOS EMLÉKVERSENY, SZÁZHALOMBATTA
FÉRFI
50 m mell: 1. Hímer Krisztofer
50 m gyors: 4. Hímer Krisztofer
50 m hát: 2. Hímer Krisztofer
100 m vegyes: 1. Hímer Krisztofer
100 m gyors: 1. Hímer Krisztofer
200 m vegyes: 2. Hímer Krisztofer
NŐI
50 m pillangó: 1. Szokol Szonja
50 m mell: 2. Szokol Szonja
50 m gyors: 3. Szokol Szonja
100 m pillangó: 1. Szokol Szonja
100 m vegyes: 1. Szokol Szonja
Nyíltvízi Úszó Világkupa-sorozat, 1. forduló, Doha
Férfi, 10 km: 25. Székelyi Dániel, 41. Gálicz Péter
Úszónk a 3 kilométeres kieséses versenyben remekelt, ugyanebben a számban Betlehem Dávid negyedik lett.
A Setúbálban megrendezett Nyíltvízi úszó Világkupán remekeltek a ferencvárosi versenyzők 10 km-en.
Az FTC úszói összesen 18 érmet nyertek a debreceni viadalon.
Remekeltek a Ferencváros fiataljai Debrecenben az ifjúsági úszók országos bajnokságán.
Molnár Dóra jobbat úszott monacói idejénél, de az éremszerzés Canet-en-Roussillonban elmaradt.
Klubunk úszója a 200 méteres hátúszás döntőjében remekelt, és állhatott fel a dobogóra.
Az FTC két úszója is éremmel kezdett a rangos versenysorozat monacói állomásán.
Micsoda páros 200 vegyesen – első fradis versenyéről kérdeztük Tombor Sárát és Barta Biankát – VIDEÓ!