2019. január 27.
Két bronzérem a második napon
Verrasztó Dávid és a 4x100 méteres mix gyorsváltó is bronzérmes lett a luxemburgi verseny második napján.

Amint arról ITT beszámoltunk, az FTC úszói remekül, két arany- és egy ezüstéremmel kezdték az első napon a Luxemburgban zajló Euro Meet nemzetközi úszóversenyt.

A második napon a délelőtti előfutamokon legújabb igazolásunk, Verrasztó Evelyn 200 gyorson, Szilágyi Liliána 14 századdal ismét legyőzve Hosszú Katinkát 100 pillangón, míg Verrasztó Dávid 200 mellen harcolta ki a döntőbe jutást.

A délutáni program kezdeteként Verrasztó Dávid bronzérmet szerzett 800 gyorson, majd az első ferencvárosi érintettségű döntőben testvére, Evelyn 6. helyen zárta a 200 gyorsot. 100 pillangón a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka visszavágott a múlt heti és a délelőtti vereségért, így Szilágyi Liliána mindössze két tizedmásodperccel lemaradva a dobogóról, 59,35 másodperces idővel negyedik lett. A férfiaknál visszalépések miatt Biczó Bence, aki 13. helyen zárt délelőtt, úszhatott a B döntőben, amit meg is nyert, így végül 11. lett összesítésben. 200 mellen Verrasztó Dávidot kizárták szabálytalan lábtempó miatt. A napot a 4x100 méteres mix gyorsváltó zárta, méghozzá remekül: a Biczó Bence – Verrasztó Evelyn – Verrasztó Dávid – Szilágyi Liliána összetételű csapat felállhatott a dobogó legalsó fokára.

Folytatás vasárnap a verseny zárónapjával.

Úszás, Euro Meet nemzetközi verseny, Luxemburg
EREDMÉNYEK, 2. NAP
Női 200 gyors Verrasztó Evelyn 6., Szilágyi Liliána 34.
Férfi 200 gyors Verrasztó Dávid 21., Biczó Bence 23.
Női 100 pillangó Szilágyi Liliána 4.
Férfi 100 pillangó Biczó Bence 11.
Férfi 200 mell Verrasztó Dávidot a döntőben kizárták szabálytalan lábtempó miatt
Női 50 gyors Verrasztó Evelyn 22., Szilágyi Liliána 65.
Férfi 50 gyors Biczó Bence 49.
Férfi 800 gyors Verrasztó Dávid 3.
4x100 méter mix gyorsváltó: FTC (Biczó Bence – Verrasztó Evelyn – Verrasztó Dávid – Szilágyi Liliána) 3.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.