2019. december 13.
Két Verrasztó-aranyérem mellett két bronzot is nyertünk
Verrasztó Dávid két érmet, nővére egy aranyat, míg Mihályvári-Farkas egy bronzot nyert az ob-n.

December 11-14 között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Mint arról korábban beszámoltunk, az FTC sportolói már több éremmel gazdagodtak az ob-n, és pénteken még díszesebb napot zártak!

Verrasztó Dávid két számban is felállhatott a dobogóra péntek este. Először 400 méter vegyesúszásban 4:04.66-os idővel utasította maga mögé a teljes mezőnyt, és lett magyar bajnok! Később 200 méter mellúszáson is elindult a fináléban, ahol a harmadik helyen végzett, így két érmet is szerzett egy napon belül.

Testvére, Verrasztó Evelyn számára is lenyűgözően alakult a nap, hiszen 100 méter gyors távon sikerült mindenkinél jobban úsznia, így neki is aranyérmet akasztottak a nyakába a nap végén.

Pénteki harmadik érmesünk Mihályvári-Farkas Viktória lett, aki 400 méter vegyesúszásban jutott fel a dobogó legalsó fokára 4:39.52-es idővel.

A nap további eredményei alább.

Az FTC-sportolók eredményei

4x100 m mix vegyesváltó

FTC (Szokol Szonja, Fehérvári Réka, Mándli Benedek, Hímer Krisztofer) 7.

4x100 m férfi gyorsváltó

FTC (Hímer Krisztofer, Mándli Benedek, Selmeci Levente, Biczó Bence) 5.

3:22.02

4x100 m női gyorsváltó

FTC (Szokol Szonja, Mihályvári-Farkas Viktória, Fehérvári Réka, Verrasztó Evelyn) 4.

3:49.12

Olimpiai indulásról álmodik junior világbajnokunk

A már a felnőttek között is eredményes fiatal úszónk legnagyobb célja megúszni az olimpiai szintet – INTERJÚ!

A Verrasztó testvérek is körbeússzák Magyarországot

A Fradi klasszisai is indulnak a három csodás magyar tájon rendezendő nyílt vízi úszóversenyen.

A felnőttek közé lépő FTC-tehetségnek van egy nagy álma

A Fradi úszója az érettségi után újabb vizsgára készül és újra megmutatná magát a magyar közönségnek – INTERJÚ

Két arany, hat ezüst és hat bronz a Tüskéből

Az FTC utánpótlás úszói eredményesen szerepeltek a hétvégi, budapesti korosztályos versenyeken.

Végső búcsú Székely Évától

Az 92 éves korában elhunyt olimpiai bajnok úszót március 11-én helyezik végső nyugalomra.

Verrasztó Evelyn bronzérmes lett Berlinben

Az FTC úszója a német fővárosban megrendezett nemzetközi viadalról térhetett haza értékes éremmel.

Elhunyt Székely Éva, az FTC egykori bajnok úszója

Kilencvenkét éves korában hagyott itt bennünket az olimpiai bajnok úszó.

Három úszónk is kiharcolta a budapesti Eb-részvételt!

Sömenek Onon Kata, Székelyi Dániel és Gálicz Péter is ott lesz a budapesti Európa-bajnokságon a Lupa-tavon.