2019. december 12.
Rp. úszó OB: Verrasztó Dávid újabb érmet szerzett
A Fradi sportolója a szerdai, két bronzérem után csütörtökön is szerzett egyet.

December 11-14 között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Amint arról beszámoltunk, az FTC különítménye remekül kezdte a versenyt, az első napon egy ezüst- és két bronzérmet szereztek, valamint több pontszerző helyet és egyéni csúcsot értek el a fradista úszók.

A második nap délelőttjén az előfutamokban összesen nyolc számban harcolta ki ferencvárosi versenyző az esti döntőkben való szereplés jogát.

Az első három, fradistát érintő versenyszám kísértetiesen hasonlóan alakult. A Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn összeállítású négyes 4X50 m. mix gyorsváltóban, Verrasztó Dávid 400 m. férfi gyorson, míg Mihályvári-Farkas Viktória 400 m. női gyorson lett hatodik. Sőt, ezek után Hímer Krisztofer is hatodikként csapott célba, igaz, ő a B-döntőben volt érdekelt 50 m. férfi pillangóban.

Ezután végre megérkezett a nap első zöld-fehér érme is. 200 férfi vegyesen két döntősünk is volt Verrasztó Dávid, valamint Török Dominik Márk személyében.

Verrasztó pedig tegnapi két bronzérme mellé ma szerzett egy újabbat, miután 1:56,25-ös idővel harmadikként végzett.

Török Dominik Márk a 8. lett, míg Mészáros Dániel a B-döntő 7. helyét szerezte meg.

Dávid testvére, Verrasztó Evelyn ugyanígy 200 vegyesen úszott, a hölgyek között a negyedik pozíciót érte el.

A napot a férfiaknál és a nőknél is a 4X200 m. gyorsváltók zárták. Előbbiben a Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Mándli Benedek-Verrasztó Dávid összeállítású Fradi-négyes az ötödik, míg utóbbiban a Mihályvári-Farkas Viktória-Fehérvári Réka-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn négyes a negyedik lett.

Az FTC-sportolók eredményei

4X50 m. mix gyorsváltó

FTC (Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn) 6.

50 m. férfi pillangóúszás

Hímer Krisztofer B-döntő 6., összesítésben: 14.

idő: 2:01,61

Mészáros Dániel B-döntő 7., összesítésben 15.

idő: 2:06,90

200 m. női vegyes

Verrasztó Evelyn 4.

idő: 2:11,39

4X200 m. férfi gyorsváltó

Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Mándli Benedek-Verrasztó Dávid 5.

idő: 7:17,28

4X200 m. női gyorsváltó

Mihályvári-Farkas Viktória-Fehérvári Réka-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn 4.

idő: 8:12,03

Olimpiai indulásról álmodik junior világbajnokunk

A már a felnőttek között is eredményes fiatal úszónk legnagyobb célja megúszni az olimpiai szintet – INTERJÚ!

A Verrasztó testvérek is körbeússzák Magyarországot

A Fradi klasszisai is indulnak a három csodás magyar tájon rendezendő nyílt vízi úszóversenyen.

A felnőttek közé lépő FTC-tehetségnek van egy nagy álma

A Fradi úszója az érettségi után újabb vizsgára készül és újra megmutatná magát a magyar közönségnek – INTERJÚ

Két arany, hat ezüst és hat bronz a Tüskéből

Az FTC utánpótlás úszói eredményesen szerepeltek a hétvégi, budapesti korosztályos versenyeken.

Végső búcsú Székely Évától

Az 92 éves korában elhunyt olimpiai bajnok úszót március 11-én helyezik végső nyugalomra.

Verrasztó Evelyn bronzérmes lett Berlinben

Az FTC úszója a német fővárosban megrendezett nemzetközi viadalról térhetett haza értékes éremmel.

Elhunyt Székely Éva, az FTC egykori bajnok úszója

Kilencvenkét éves korában hagyott itt bennünket az olimpiai bajnok úszó.

Három úszónk is kiharcolta a budapesti Eb-részvételt!

Sömenek Onon Kata, Székelyi Dániel és Gálicz Péter is ott lesz a budapesti Európa-bajnokságon a Lupa-tavon.