2019. december 12.
Rp. úszó OB: Verrasztó Dávid újabb érmet szerzett
A Fradi sportolója a szerdai, két bronzérem után csütörtökön is szerzett egyet.

December 11-14 között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Amint arról beszámoltunk, az FTC különítménye remekül kezdte a versenyt, az első napon egy ezüst- és két bronzérmet szereztek, valamint több pontszerző helyet és egyéni csúcsot értek el a fradista úszók.

A második nap délelőttjén az előfutamokban összesen nyolc számban harcolta ki ferencvárosi versenyző az esti döntőkben való szereplés jogát.

Az első három, fradistát érintő versenyszám kísértetiesen hasonlóan alakult. A Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn összeállítású négyes 4X50 m. mix gyorsváltóban, Verrasztó Dávid 400 m. férfi gyorson, míg Mihályvári-Farkas Viktória 400 m. női gyorson lett hatodik. Sőt, ezek után Hímer Krisztofer is hatodikként csapott célba, igaz, ő a B-döntőben volt érdekelt 50 m. férfi pillangóban.

Ezután végre megérkezett a nap első zöld-fehér érme is. 200 férfi vegyesen két döntősünk is volt Verrasztó Dávid, valamint Török Dominik Márk személyében.

Verrasztó pedig tegnapi két bronzérme mellé ma szerzett egy újabbat, miután 1:56,25-ös idővel harmadikként végzett.

Török Dominik Márk a 8. lett, míg Mészáros Dániel a B-döntő 7. helyét szerezte meg.

Dávid testvére, Verrasztó Evelyn ugyanígy 200 vegyesen úszott, a hölgyek között a negyedik pozíciót érte el.

A napot a férfiaknál és a nőknél is a 4X200 m. gyorsváltók zárták. Előbbiben a Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Mándli Benedek-Verrasztó Dávid összeállítású Fradi-négyes az ötödik, míg utóbbiban a Mihályvári-Farkas Viktória-Fehérvári Réka-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn négyes a negyedik lett.

Az FTC-sportolók eredményei

4X50 m. mix gyorsváltó

FTC (Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn) 6.

50 m. férfi pillangóúszás

Hímer Krisztofer B-döntő 6., összesítésben: 14.

idő: 2:01,61

Mészáros Dániel B-döntő 7., összesítésben 15.

idő: 2:06,90

200 m. női vegyes

Verrasztó Evelyn 4.

idő: 2:11,39

4X200 m. férfi gyorsváltó

Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Mándli Benedek-Verrasztó Dávid 5.

idő: 7:17,28

4X200 m. női gyorsváltó

Mihályvári-Farkas Viktória-Fehérvári Réka-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn 4.

idő: 8:12,03

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.