2019. július 11.
Kezdődik a vizes vb – íme, a fradisták menetrendje!
Július 12-28. között a dél-koreai Kvangdzsuban rendezik az idei vizes világbajnokságot, 18 Fradi-sportolóval.

Péntektől bő két héten át a dél-koreai Kvangdzsura figyel a vizes sportok világa, itt rendezik ugyanis július 12-28. között a 2019-es FINA úszó-, műugró-, műúszó-, nyílt vízi úszó és vízilabda-világbajnokságot.

A Ferencvárosi Torna Club összesen 18 sportolója érdekelt a világ egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért sporteseményén, a vizes vb-n. A magyar medencés úszócsapat tagjaként Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn és Verrasztó Dávid vasárnap utaznak Kvangdzsuba, míg Székelyi Dániel nyílt vízi úszásban képviseli ferencvárosi sportolóként a piros-fehér-zöld színeket. Férfi vízilabdában a friss magyar bajnok és BL-győztes FTC-Telekom Waterpolo nyolc játékost ad a keretbe: Vogel Soma, Zalánki Gergő, Vámos Márton, Varga Dénes, Pohl Zoltán, Mezei Tamás, Jansik Szilárd és Sedlmayer Tamás is ott vannak a magyar válogatottban. Légiósaink közül Ioannis Fountoulis a görög, Nikola Jaksic a szerb, Aaron Younger az ausztrál, míg Nicolas Constantin-Bicari a kanadai válogatottat képviseli a tornán. A nőknél Tóth-Csabai Dóra a magyar nemzeti csapat keretének egyetlen fradista tagja, míg Lena Mihailovic ausztrál színekben szerepel a világbajnokságon.

Ami a programot illeti, a már a helyszínen tartózkodó Székelyi Dániel kezdi meg leghamarabb a szereplését, ugyanis szombaton a férfi nyílt vízi úszók 5 kilométeres versenyével indul a vizes vb. Versenyzőnk 5 és 10 kilométeren is indul, így kedden is vízbe ugrik majd.

Négyfős úszó küldöttségünk vasárnap utazik Dél-Koreába, és július 21-én, a második héten kezdődnek meg a medencés úszók küzdelmei. Amint arról korábban ITT beszámoltunk, Sós Csaba szövetségi kapitány a nőknél Szilágyi Liliánára 100 és 200 méter pillangón, míg Verrasztó Evelynre 100 méter gyorson, a férfiaknál pedig Verrasztó Dávidra 400 méter vegyesen számít. A váltók összeállításáról a kapitány a helyszínen dönt.

 

2019-es vizes világbajnokság, Kvangdzsu, Dél-Korea, az FTC sportolóinak programja

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
Július 13., szombat, magyar idő szerint 01.00: döntő, férfiak, 5 km (Székelyi Dániel)
Július 16., kedd, magyar idő szerint 01.00: döntő, férfiak, 10 km (Székelyi Dániel)

ÚSZÁS
Július 21., vasárnap, magyar idő szerint 03.00-tól: előfutam, női 100 m pillangó (Szilágyi Liliána) – elődöntők, döntők 13.00-tól
Július 24., szerda, magyar idő szerint 03.00-tól: előfutam, női 200 m pillangó (Szilágyi Liliána) – elődöntők, döntők 13.00-tól
Július 25., csütörtök, magyar idő szerint 03.00-tól: előfutam, női 100 m gyors (Verrasztó Evelyn) – elődöntők, döntők 13.00-tól
Július 28., vasárnap, magyar idő szerint 03.00-tól: előfutam, férfi 400 m vegyes (Verrasztó Dávid) – elődöntők, döntők 13.00-tól
Teljes program, a váltókkal együtt: ITT

VÍZILABDA
Férfi torna
Július 15-19.: csoportkör
Július 21., vasárnap: helyosztók, nyolcaddöntők
Július 23., kedd: helyosztók, negyeddöntők
Július 25., csütörtök: helyosztók, elődöntők
Július 27., szombat: a hetedik helyért, az ötödik helyért, bronzmérkőzés, döntő

Csoportbeosztás
A-csoport: Szerbia, Montenegró, Görögország, Dél-Korea
B-csoport: Ausztrália, Horvátország, Egyesült Államok, Kazahsztán
C-csoport: MAGYARORSZÁG, Spanyolország, Új-Zéland, Dél-Afrika
D-csoport: Németország, Brazília, Olaszország, Japán

FTC-résztvevők: Vogel Soma, Zalánki Gergő, Vámos Márton, Varga Dénes, Pohl Zoltán, Mezei Tamás, Jansik Szilárd és Sedlmayer Tamás (Magyarország), Ioannis Fountoulis (Görögország), Nikola Jaksic (Szerbia), Aaron Younger (Ausztrália), Nicolas Constantin-Bicari (Kanada)

Női torna
Július 14-18.: csoportkör
Július 20., szombat: helyosztók, nyolcaddöntők
Július 22., hétfő: helyosztók, negyeddöntők
Július 24., szerda: helyosztók, elődöntők
Július 26., péntek: a hetedik helyért, az ötödik helyért, bronzmérkőzés, döntő

Csoportbeosztás
A-csoport: Egyesült Államok, Hollandia, Új-Zéland, Dél-Afrika
B-csoport: Oroszország, Kanada, MAGYARORSZÁG, Dél-Korea
C-csoport: Spanyolország, Görögország, Kuba, Kazahsztán
D-csoport: Ausztrália, Kína, Olaszország, Japán

FTC-résztvevők: Tóth-Csabai Dóra (Magyarország), Lena Mihailovic (Ausztrália)

Teljes, részletes program: ITT

Cikkajánló

33 érem fiatal tehetségeinktől

Úszóink nyolc aranyat, öt ezüstöt és 20 bronzot nyertek s BVSC Őszi Kupán.

Tíz éremmel zártuk a Budapest Kupát

Úszóink több korosztályban is dobogóra állhattak a Tüske uszodában • „Érdekes” számokban nyílt vízi úszónk.

Ezüst Verrasztó Dávidtól a világkupa zárásaként!

Verrasztó Dávid ezüstérmes lett a dohai világkupán 400 méter vegyesen.

Verrasztó testvérek: két bronz a dohai Világkupán!

Evelyn és Dávid egyaránt a harmadik helyen zárt két 200 méteres versenyszámban a dohai Világkupán.

Ötödik, hatodik és hetedik hely a Világkupa-döntőkben

Az FTC három versenyzője két számban úszott finálét a dohai Világkupa első napján.

A két Verrasztó és Szilágyi is Világkupa-döntős Dohában

Az úszók Világkupa-sorozatának utolsó állomásán az FTC három versenyzője már az első napon éremért úszhat.

Újabb 6. hely Verrasztó Evelyntől

Verrasztó Evelyn 200 vegyesen is a hatodik helyen végzett a Világkupa-sorozat kazanyi állomásán.

6. hely kezdésnek Verrasztó Evelyntől Kazanyból

Verrasztó Evelyn hatodik helyen végzett 200 pillangón a kazanyi

close
Facebook Youtube Instagram Viber Linkedin
close
Fradi most
Fradi most