2022. június 19.
Mihályvári-Farkas Viktória 12. lett 1500 méter gyorson
Fiatal úszónk és Burián Kata sem jutott tovább első versenyszámában a budapesti világbajnokságon.

A budapesti vizes világbajnokság második napjának délelőttjén újabb két ferencvárosi úszó ugrott medencébe a Duna Arénában. Szombaton a nemrég a Junior Nyíltvízi Európa-bajnokságon a váltóban aranyérmes Fábián Bettina 400 méter gyorson futamában a 10. lett, vasárnap pedig a kétszeres Eb-bronzérmes, tokiói olimpikon Burián Kata (a kis képen) 100 méter háton nyitotta a programot. Magyar bajnokunk a harmadik előfutamban úszott, ahol a hatodik helyen végzett 1:01.26-os idejével, amellyel viszont sajnos nem jutott tovább, összesítésben a 19. lett.

Európa-bajnoki ezüstérmes és olimpia hatodik helyezett tehetségünk, Mihályvári-Farkas Viktória (a borítóképen) az 1500 méter gyors selejtezőjében kezdett. A tokiói olimpián a számban 12. helyen záró úszónk a harmadik előfutamban szerepelt, a hetedik legjobb idővel rangsorolva, így jó esélye volt a döntőbe kerülésre. Viki folyamatosan egyenletes tempóban versenyzett, de két amerikai, valamint egy-egy brazil, kínai és japán versenyzői is előtte úszott. A hajrára sem csökkent a különbség, így Mihályvári-Farkas Viktória 16:26.21-es ideje a futamban a hatodik, míg összesítésben a 12. helyre volt elég, ezzel pedig sajnos nem sikerült döntőbe jutnia.

Ferencvárosi szempontból az úszóprogram jövő csütörtökön folytatódik Burián Katával, aki 200 méter háton indul majd. Mihályvári-Farkas Viktória legközelebb június 25-én, szombaton erősebb számában, 400 méter vegyesen szerepel.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.