2021. május 21.
Mihályvári-Farkas Viktória hatodik lett 1500-on
Ezúttal a táv első fele volt erősebb, egészen a 3. helyig jött előre sportolónk, aki végül 6. lett.

Előzmények

A Ferencváros 17 esztendős úszója, a 400 méter vegyesen friss Európa-bajnoki ezüstérmes Mihályvári-Farkas Viktória csütörtökön 1500 méter gyorson is döntőbe jutott a Budapesten zajló úszó Európa-bajnokságon. A döntőt pénteken 18.00-tól rendezték.

A döntő

Sportolónk gyorsan és jól kezdte az 1500-at. A 200-as fordulónál a Fradi úszója a negyedik helyen fordult, és ez nem változott ugyanennyivel később sem. Mihályvári-Farkas Viktória ekkor egyre közelebb zárkózott a három, hamar elhúzó ellenfélhez – a nagy esélyes Quadarella mellett Caramignolihoz és Kirpichnikovához. Féltávnál, 750-nél szinte utol is érte a harmadik helyezettet. Azt is hozzá kell tenni, hogy ezúttal sokkal gyorsabb volt a tempó, mint csütörtökön.

850 méternél úszónk meg is előzte Caramignolit, és harmadikként fordult. Igaz, ellenfele sem hagyta magát, ekkor nagy verseny kezdődött közöttük, és az olasz ismét el tudott lépni.

A táv második felében úszónknak nem sikerült tartania az erős kezdés tempóját, és végül hatodikként zárt.

Mihályvári-Farkas Viktória Eb-n nyújtott teljesítménye ettől függetlenül egészen kiemelkedő. Ne feledjük, a mindössze 17 éves versenyző élete első világversenyén szerepel, ezt sikerült már egy gyönyörűen csillogó ezüstéremmel felejthetetlenné tennie. Ezt követően másodikként jutott a döntőbe 1500-on is, itt pedig hatodik lett.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.