2022. november 17.
Mihályvári-Farkas Viktória is aranyérmes Kaposváron!
Az FTC úszója 1500 méter gyorson győzött csütörtökön.

Az úszók kaposvári rendezésű rövidpályás országos bajnokságának második, csütörtöki versenynapján folytatódott a szerdán megkezdett aranyérmes sorozat: a nyitónapon győztes Fábián Bettina után a második napon Mihályvári-Farkas Viktória 1500 méter gyorson győzedelmeskedett! Az FTC úszója 16:09.61 perc alatt teljesítette a távot, közel öt másodperccel gyorsabban, mint a másodikként célba ért Szimcsák Mira.

- Nagyon boldog vagyok, hogy ez így sikerült, mert az első nap, meg a délelőtt, majd a mostani bemelegítés alapján nem számítottam ilyen időre. Minden olyan nehezen ment, ez az úszás is fájt, azaz kissé meg is leptem magam, hogy ennyit tudtam jönni. Ez az egyéni legjobbam környéke, igaz, nagypályán jobbat tudok, mert a fordulók finoman szólva sem tartoznak az erősségeim közé – nyilatkozta Mihályvári-Farkas.

A nap korábbi szakaszában Mihályvári-Farkas Viktória 200 méter pillangón is érdekelt volt, ott a B-döntő megnyerését könyvelhette el. Burián Kata 100 méter háton ötödikként zárt.

A férfiak mezőnyében Mészáros Dániel hatodik lett 50 méter férfi gyorson, míg a 100 méteres férfi hátúszás döntőjében Kutasi Máté 6., Hímer Krisztofer 7. lett. 1500 méter férfi gyorson Gálicz László éppen lemaradt a dobogóról, negyedik helyezést ért el.

Folytatás az ob harmadik napjával pénteken.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.