2019. december 12.
Rp. úszó OB: nyolc számban döntőzünk a második napon
Az FTC úszói csütörtök délelőtt is jól szerepeltek a kaposvári rövidpályás országos bajnokságon.

December 11-14 között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Amint arról ITT beszámoltunk, az FTC különítménye remekül kezdte a versenyt, az első napon egy ezüst- és két bronzérmet szereztek, valamint több pontszerző helyet és egyéni csúcsot értek el a fradista úszók.

A második nap délelőttjén az előfutamokban összesen 8 számban harcolta ki ferencvárosi versenyző az esti döntőkben való szereplés jogát. A 4x50 méteres mix gyorsváltó Hímer Krisztofer-Biczó Bence-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn összeállításban a hatodik helyen kvalifikálta magát a döntőbe.

Férfi 400 gyorson hat versenyzőnk is rajthoz állt, közülük csak Verrasztó Dávid jutott be az esti döntőbe, míg Mándli Benedek a 10., Székelyi Dániel a 15., Török Dominik Márk a 16., Gálicz László a 25. és Gálicz Péter a 26. helyet megszerezve búcsúzott.

A nőknél ugyanezen a távon Mihályvári-Farkas Viktória az 5. legjobb idővel jutott tovább, míg Fehérvári Réka a 18. helyen zárt összesítésben. Férfi 50 pillangón egyik ferencvárosi sem jutott döntőbe, Hímer Krisztofer 12., Biczó Bence a 28., míg Mészáros Dániel az 53. lett.

A nőknél ezzel szemben mindkét indulónk, Szokol Szonja és Verrasztó Evelyn is bejutott a pillangó sprinttávjának fináléjába, igaz, a rajtlista alapján utóbbi nem áll rajthoz. 200 férfi vegyesen is két döntősünk van a második legjobb idővel továbbjutó Verrasztó Dávid, valamint Török Dominik Márk személyében, míg Mándli Benedek a 20., Mészáros Dániel a 21. helyen végzett, ám a visszalépéseknek köszönhetően a B döntőben utóbbi rajthoz állhat.

A nőknél ugyanezen a távon Verrasztó Evelyn finalista. A 4x200-as gyorsváltóban is mindkét nemben érdekeltek voltunk délelőtt, a fiúk Székelyi Dániel-Mészáros Dániel-Mándli Benedek-Török Dominik Márk összeállítású fiatal csapata bejutott a döntőbe, de a lányok Mihályvári-Farkas Viktória-Fehérvári Réka-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn összeállítású váltója is döntőzik.

A finálék ma is 18.00-kor kezdődnek.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.