Vasárnap a Seychelle-szigeteken rendezték meg a FINA Marathon Swim World Series 2019 nyílt vízi úszó világkupa második állomását, amelyen két ferencvárosi versenyzőért, Székelyi Dánielért (a képen jobbról az első) és Gálicz Péterért (balról az első) szoríthattunk.
A férfiak 10 kilométeres távját Székelyi Dániel 1:57:15.7-es idő alatt teljesítette, így összesítésben a 14. helyen zárt, mivel azonban a versenyen harmadik helyen végző Rasovszky Kristóf mögött a második legjobb magyar lett, így kijutott a július 12-én, a dél-koreai Gwangjuban rendezendő 18. Nyílt Vízi Világbajnokságra.
Gálicz Péternek is kijár a gratuláció, ugyanis, amellett, hogy a héten még érettségizett, 1:57:56.7-es eredményével a 27. helyen zárt.
Az FTC-MVM Úszás versenyzője két top tízes eredménnyel térhet haza a szardíniai Golfo Aranciból.
Az FTC-MVM Úszás versenyzője óriási csatában nyerte meg a 3 kilométeres kieséses versenyt.
Az alig több mint 17 Celsius-fokos vízben Fábián Bettina nyolcadik, Mihályvári-Farkas Viktória pedig 18. lett.
Klubunk kétszeres vb-bronzérmes gyorsúszója elárulta, mi az egyetlen dolog, amin képes felhúzni magát.
Olimpiai bajnokunk a nyolcadik, míg Betlehem Dávid a 18. helyen ért célba Golfo Aranciban.
Úszónk a 10 km után a 3 km-es sprintversenyt is megnyerte az ibizai nyíltvízi világkupa-állomáson.
Az FTC úszója győzött a férfiak 10 kilométeres versenyében a nyíltvízi világkupa második állomásán.
Mindkét FTC-úszó a legjobb tízben végzett a sorozat ibizai állomásán.