2019. május 5.
Tarolt az FTC: Verrasztóék 21 érmet nyertek Ostravában
A Fradi hat úszója 11 aranyat és 5-5 ezüst-, illetve bronzérmet szerzett az ostravai nemzetközi versenyen.

Május 3. és 5. között a csehországi Ostravában rendezték meg a LEN Grand Prix Ostrava 2019 nemzetközi úszóversenyt, amelyen a Ferencváros hat úszóval, Szilágyi Liliánával, Verrasztó Evelynnel, Nagy Rékával, Verrasztó Dáviddal, Biczó Bencével és Török Dominik Márkkal indult.

A hölgyek összesen kilenc érmet szereztek. Szilágyi Liliána 200 méter pillangón arany-, 100 pillangón ezüst-, míg 100 gyorson bronzérmet nyert. Verrasztó Evelyn 100 és 200 méter gyorson, illetve 100 pillangón győzött, 50 méter pillangón második, 200 méter vegyesen pedig harmadik lett. Nagy Réka is nagyon kitett magáért, ugyanis a 800 méter gyorson aratott sikere mellett több szám fináléjába is bekerült.

A férfiaknál is mindhárom ferencvárosi úszó nyert legalább egy versenyszámot! Európa-bajnokunk, Verrasztó Dávid 200 méter mellen és 1500 méter gyorson bizonyult a legjobbnak, mellette 100 mellen égy 400 gyorson szerzett egy-egy ezüstérmet, míg 100 háton a dobogó legalsó fokára állhatott fel. Biczó Bence 200 pillangón és 200 gyorson nyert, 100 pillangón pedig második lett. Utánpótlás válogatott tehetségünk, Török Dominik Márk nem talált legyőzőre 200 és 400 méter vegyesen, 100 mellen pedig bronzérmet szerzett.

Versenyzőink összesen 21 érmet, köztük 11 aranyat, öt ezüstöt és öt bronzot nyertek a rangos csehországi viadalon.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.