2020. december 12.
Újabb két ezüsttel és egy bronzzal zártuk az úszó ob-t
Verrasztó Evelyn kevéssel maradt le az aranyról, Mihályvári-Farkas Viktória és Szokol Szonja is érmes lett.

December 8. és 12. között Kaposváron rendezték meg a Felnőtt Úszó Országos Bajnokságot. Az első négy napon egy arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek a fradisták, akik szombaton, a zárónapon sem tértek haza üres kézzel.

Verrasztó Evelyn 100 méter női pillangón nagyon közel volt az aranyéremhez, de egy századdal lemaradt róla, így ezüstöt nyert klubunk számára. Evelyn mögött harmadikként pedig Szokol Szonja csapott célba, aki így bronzot szerzett.

Mihályvári-Farkas Viktória második helyen végzett 1500 méter női gyorson. Sportolónk az ob-n összesen három ezüstöt is nyert.

A Ferencváros sportolói az ob során így összesen egy aranyat, öt ezüstöt és három bronzot szereztek.

A korábbi napok részletes eredményeit ITT, ITT és ITT találják. A mai összes eredményt pedig alább olvashatják szurkolóink.

FELNŐTT ÚSZÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, KAPOSVÁR
5. NAP

NŐI

100 méter női pillangó: 2. Verrasztó Evelyn (1.00.20), 3. Szokol Szonja (1.00.67)

1500 méter női gyors: 2. Mihályvári-Farkas Viktória (16.39.30), 4. Balogh Vivien (16.51.78), 7. Sömenek Onon Kata (17.09.27)

FÉRFI

50 méter férfi hát: 8. Hímer Krisztofer (0.27.27)

100 méter férfi pillangó, A-döntő: 8. Verrasztó Dávid (0.55.00)

100 méter férfi pillangó, B-döntő: 1. Török Dominik Márk (0.55.33), 5. Biczó Bence (0.55.86), 8. Hímer Krisztofer (0.56.67)

200 méter férfi gyors, A-döntő: 6. Mészáros Dániel (1.51.58)

200 méter férfi gyors, B-döntő: 1. Verrasztó Dávid (1.52.09), 3. Török Dominik Márk (1.53.09), 5. Mándli Benedek (1.53.48)

800 méter férfi gyors: 8. Székelyi Dániel (8.25.67)

Fábián Bettina ezüstérmes a nyíltvízi Világkupán

Úszónk a sorozat nyitóversenyén végzett a második helyen.

Tarolt a Fradi! Mindhárom női versenyzőnk a dobogón

Mihályvári-Farkas Viktória, Balogh Vivien és Fábián Bettina remekelt 10 kilométeren.

Dobogós Dohában Fábián Bettina

Az FTC olimpiai kvótás úszója a csapatversenyben vett részt csütörtökön.

Több mint 100 érmet nyertek fiatal úszóink

A Ferencváros tehetségei taroltak az idei első Budapest Kupán.

Fábián Bettina olimpiai kvótát szerzett

Nyíltvízi úszónk a női 10 km-es számban kvalifikálta magát a párizsi nyári játékokra.

Európa-bajnokink remekeltek a Győr Openen

A nemzetközi úszóversenyen Verrasztó Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória is felállhatott a dobogó tetejére.

Fábián Bettina ezüstérmes a Világkupán, így vb-induló!

Az FTC úszója a portugáliai Nyíltvízi Világkupán parádés versenyzéssel nyert ezüstérmet 10 kilométeren.