
Ahogy megírtuk, már az első napon sok Fradi-úszó volt érdekelt a XXI. Országos Rövidpályás Bajnokságon Debrecenben. A délutáni döntőket Barta Bianka nyolcadik helye nyitotta 200 méter vegyesen, míg a B-döntőben Barta Nóra hatodik lett. Jöhetett a 100 méteres férfi gyorsúszás fináléja, amelyben Németh Nándor nagy csatában, alig két századdal maradt le az aranyéremről. A táv B-döntőjében Takács Botond negyedikként zárt.
A hölgyeknél ugyanezen a távon Orbán Boróka nyolcadik lett, míg a B-döntőben Kömöz Eszter a hatodik, Bencsik Angéla pedig a hetedik helyen végzett. 50 méter férfi háton Kovács Benedek a hatodik helyen csapott a célba, míg a hölgyeknél Ilyés Laura nyolcadik lett a döntőben. 1500 méteren Mihályvári-Farkas Viktória a dobogó harmadik fokára állhatott fel, míg a férfiaknál Betlehem Dávid győzött klubtársa, Rasovszky Kristóf előtt. A napot két váltódöntő zárta. A 4x100 méteres mix vegyesváltónk Kovács Benedek, Kutasi Máté, Ilyés Laura, Orbán Boróka összeállításban meg sem állt az aranyéremig, míg a 4x100-as mix gyorsváltónk Németh Nándorral, Kovács Benedekkel, Kömöz Eszterrel és Orbán Borókával soraiban bronzérmes lett.
Úszónk a 3 kilométeres kieséses versenyben remekelt, ugyanebben a számban Betlehem Dávid negyedik lett.
A Setúbálban megrendezett Nyíltvízi úszó Világkupán remekeltek a ferencvárosi versenyzők 10 km-en.
Az FTC úszói összesen 18 érmet nyertek a debreceni viadalon.
Remekeltek a Ferencváros fiataljai Debrecenben az ifjúsági úszók országos bajnokságán.
Molnár Dóra jobbat úszott monacói idejénél, de az éremszerzés Canet-en-Roussillonban elmaradt.
Klubunk úszója a 200 méteres hátúszás döntőjében remekelt, és állhatott fel a dobogóra.
Az FTC két úszója is éremmel kezdett a rangos versenysorozat monacói állomásán.
Micsoda páros 200 vegyesen – első fradis versenyéről kérdeztük Tombor Sárát és Barta Biankát – VIDEÓ!