2019. július 2.
Verrasztó-arany és Biczó-ezüst a Budapest Openen
Az FTC úszói még három érmet nyertek a rangos budapesti versenyen. • Taroltak a fiatalok a Delfin ob-n.

A hétvégén három helyszínen is szoríthattunk az FTC úszóiért. A felnőttek a Budapest Openen indultak és öt éremmel zártak. A nőknél a világbajnokságra készülő csapatba is bekerülő Verrasztó Evelyn aranyérmes lett 200 méter gyorson, Szokol Szonja 50 méter pillangón ezüst-, míg 100 méter pillén bronzéremmel zárt, Kis Petra pedig bravúros harmadik helyet ért el 200 méter vegyesen. A férfiaknál Biczó Bence 200 méter gyorson második helyen zárt.

Gálicz Péter és Fehérvári Réka személyében két hosszútávúszónk is rajthoz állt a hétvégén a LEN Nyíltvízi Európa-kupa negyedik, barcelonai állomásán, 10 kilométeren. Péter nagy bravúrt elérve az ötödik helyen végzett, míg Réka a 26. lett.

A legkisebbek a miskolci Delfin Országos Bajnokságon értek el nagy sikereket. A népes csapattal induló FTC végül összesen 20 éremmel, köztük kilenc arannyal, nyolc ezüsttel és három bronzzal zárt. A verseny legeredményesebb úszója a ferencvárosi Márton Levente lett, aki 9 (!) országos bajnoki címe mellett két ezüstérmet is nyert.

50 m hát: 1. Márton Levente, 5. Váradi Márton
100 m pillangó: 1. Márton Levente, 2. Váradi Márton, 8. Kovács Kristóf, 8. Patlók Olivér
100 m hát: 1. Márton Levente, 3. Váradi Márton
100 m gyors: 1. Márton Levente
200 m hát: 1. Márton Levente, 3. Váradi Márton
200 m vegyes: 2. Váradi Márton, 4. Nagyiván Balázs
200 m gyors: 1. Márton Levente
400 m gyors: 1. Márton Levente
4 x 50 m gyorsváltó: 2. FTC (Váradi Márton, Patlók Olivér, Bajor András, Márton Levente)
4 x 50 m vegyes váltó: 1. FTC (Márton Levente, Bajor András, Váradi Márton, Patlók Olivér)
200 m gyors: 8. Nagyiván Borbála
4 x 50 m gyorsváltó: 4. FTC (Nagyiván Borbála, Markó Száva, Kovács Dorka, Versitz Léna)
4 x 50 m vegyes váltó: 2. FTC (Versitz Léna, Markó Száva, Nagyiván Borbála, Kovács Dorka)
4 x 50 m mix vegyes váltó: 2. FTC (Márton Levente, Markó Száva, Váradi Márton, Nagyiván Borbála)
4 x 50m mix gyorsváltó: 2. FTC (Márton Levente, Váradi Márton, Versitz Léna, Nagyiván Borbála)

Tarolt a Fradi! Mindhárom női versenyzőnk a dobogón

Mihályvári-Farkas Viktória, Balogh Vivien és Fábián Bettina remekelt 10 kilométeren.

Dobogós Dohában Fábián Bettina

Az FTC olimpiai kvótás úszója a csapatversenyben vett részt csütörtökön.

Több mint 100 érmet nyertek fiatal úszóink

A Ferencváros tehetségei taroltak az idei első Budapest Kupán.

Fábián Bettina olimpiai kvótát szerzett

Nyíltvízi úszónk a női 10 km-es számban kvalifikálta magát a párizsi nyári játékokra.

Európa-bajnokink remekeltek a Győr Openen

A nemzetközi úszóversenyen Verrasztó Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória is felállhatott a dobogó tetejére.

Fábián Bettina ezüstérmes a Világkupán, így vb-induló!

Az FTC úszója a portugáliai Nyíltvízi Világkupán parádés versenyzéssel nyert ezüstérmet 10 kilométeren.