2019. július 2.
Verrasztó-arany és Biczó-ezüst a Budapest Openen
Az FTC úszói még három érmet nyertek a rangos budapesti versenyen. • Taroltak a fiatalok a Delfin ob-n.

A hétvégén három helyszínen is szoríthattunk az FTC úszóiért. A felnőttek a Budapest Openen indultak és öt éremmel zártak. A nőknél a világbajnokságra készülő csapatba is bekerülő Verrasztó Evelyn aranyérmes lett 200 méter gyorson, Szokol Szonja 50 méter pillangón ezüst-, míg 100 méter pillén bronzéremmel zárt, Kis Petra pedig bravúros harmadik helyet ért el 200 méter vegyesen. A férfiaknál Biczó Bence 200 méter gyorson második helyen zárt.

Gálicz Péter és Fehérvári Réka személyében két hosszútávúszónk is rajthoz állt a hétvégén a LEN Nyíltvízi Európa-kupa negyedik, barcelonai állomásán, 10 kilométeren. Péter nagy bravúrt elérve az ötödik helyen végzett, míg Réka a 26. lett.

A legkisebbek a miskolci Delfin Országos Bajnokságon értek el nagy sikereket. A népes csapattal induló FTC végül összesen 20 éremmel, köztük kilenc arannyal, nyolc ezüsttel és három bronzzal zárt. A verseny legeredményesebb úszója a ferencvárosi Márton Levente lett, aki 9 (!) országos bajnoki címe mellett két ezüstérmet is nyert.

50 m hát: 1. Márton Levente, 5. Váradi Márton
100 m pillangó: 1. Márton Levente, 2. Váradi Márton, 8. Kovács Kristóf, 8. Patlók Olivér
100 m hát: 1. Márton Levente, 3. Váradi Márton
100 m gyors: 1. Márton Levente
200 m hát: 1. Márton Levente, 3. Váradi Márton
200 m vegyes: 2. Váradi Márton, 4. Nagyiván Balázs
200 m gyors: 1. Márton Levente
400 m gyors: 1. Márton Levente
4 x 50 m gyorsváltó: 2. FTC (Váradi Márton, Patlók Olivér, Bajor András, Márton Levente)
4 x 50 m vegyes váltó: 1. FTC (Márton Levente, Bajor András, Váradi Márton, Patlók Olivér)
200 m gyors: 8. Nagyiván Borbála
4 x 50 m gyorsváltó: 4. FTC (Nagyiván Borbála, Markó Száva, Kovács Dorka, Versitz Léna)
4 x 50 m vegyes váltó: 2. FTC (Versitz Léna, Markó Száva, Nagyiván Borbála, Kovács Dorka)
4 x 50 m mix vegyes váltó: 2. FTC (Márton Levente, Markó Száva, Váradi Márton, Nagyiván Borbála)
4 x 50m mix gyorsváltó: 2. FTC (Márton Levente, Váradi Márton, Versitz Léna, Nagyiván Borbála)

Két arany, hat ezüst és hat bronz a Tüskéből

Az FTC utánpótlás úszói eredményesen szerepeltek a hétvégi, budapesti korosztályos versenyeken.

Végső búcsú Székely Évától

Az 92 éves korában elhunyt olimpiai bajnok úszót március 11-én helyezik végső nyugalomra.

Verrasztó Evelyn bronzérmes lett Berlinben

Az FTC úszója a német fővárosban megrendezett nemzetközi viadalról térhetett haza értékes éremmel.

Elhunyt Székely Éva, az FTC egykori bajnok úszója

Kilencvenkét éves korában hagyott itt bennünket az olimpiai bajnok úszó.

Három úszónk is kiharcolta a budapesti Eb-részvételt!

Sömenek Onon Kata, Székelyi Dániel és Gálicz Péter is ott lesz a budapesti Európa-bajnokságon a Lupa-tavon.

Szilágyi ismét legyőzte Hosszút, ezüst lett a jutalma

Az FTC úszója 2:10.09-es idejével végzett a második helyen • Három éremmel zártak a fradisták Nizzában.