2021. június 6.
Verrasztó ezüst-, Biczó bronzérmes Barcelonában
Az FTC úszói két éremmel zárták a katalán fővárosban zajló Mare Nostrum nemzetközi úszóversenyt.

Június 6-án és 7-én Barcelonában rendezték meg a hagyományos Mare Nostrum nemzetközi úszóversenyt. A Ferencváros úszó szakosztályából Verrasztó Evelyn (képünkön) és Biczó Bence álltak rajthoz a katalán fővárosban.

A szombati első nap nem hozott sikereket a mieinknek. Verrasztó 100 gyorson bár a harmadik idővel jutott a döntőbe, a fináléban pedig javítani is tudott délelőtti idején, végül 22 századdal lemaradt a dobogóról és a negyedik helyen zárt. Biczó ezen a napon 100 pillangón versenyzett, ahol az előfutamok során búcsúzott és összesítésben a 22. helyen zárt.

A vasárnapi zárónap már sokkal jobban sikerült, mindkét versenyzőnk dobogóra állhatott! Biczó Bence 200 pillangón a negyedik legjobb idővel jutott döntőbe, ahol csak a világklasszis dél-afrikai Chad Le Clos és a cseh Ondrej Gemov tudta megelőzni, így úszónk bronzérmet szerzett. Még nála is fényesebb medállal térhet haza Verrasztó Evelyn, aki 200 gyorson a második idővel jutott döntőbe, ott pedig délelőtti idején több mint két másodpercet javítva meg is szerezte az ezüstérmet, többek között Hosszú Katinkát is maga mögé utasítva.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.