2021. június 6.
Verrasztó ezüst-, Biczó bronzérmes Barcelonában
Az FTC úszói két éremmel zárták a katalán fővárosban zajló Mare Nostrum nemzetközi úszóversenyt.

Június 6-án és 7-én Barcelonában rendezték meg a hagyományos Mare Nostrum nemzetközi úszóversenyt. A Ferencváros úszó szakosztályából Verrasztó Evelyn (képünkön) és Biczó Bence álltak rajthoz a katalán fővárosban.

A szombati első nap nem hozott sikereket a mieinknek. Verrasztó 100 gyorson bár a harmadik idővel jutott a döntőbe, a fináléban pedig javítani is tudott délelőtti idején, végül 22 századdal lemaradt a dobogóról és a negyedik helyen zárt. Biczó ezen a napon 100 pillangón versenyzett, ahol az előfutamok során búcsúzott és összesítésben a 22. helyen zárt.

A vasárnapi zárónap már sokkal jobban sikerült, mindkét versenyzőnk dobogóra állhatott! Biczó Bence 200 pillangón a negyedik legjobb idővel jutott döntőbe, ahol csak a világklasszis dél-afrikai Chad Le Clos és a cseh Ondrej Gemov tudta megelőzni, így úszónk bronzérmet szerzett. Még nála is fényesebb medállal térhet haza Verrasztó Evelyn, aki 200 gyorson a második idővel jutott döntőbe, ott pedig délelőtti idején több mint két másodpercet javítva meg is szerezte az ezüstérmet, többek között Hosszú Katinkát is maga mögé utasítva.

20 arany, 15 ezüst és 17 bronz a Parafa Kupán

Az FTC fiatal úszói két versenyen összesen 66 érmet nyertek.

Két érem az úszók ifi országos bajnokságáról

Június 2-a és 5-e között Kaposvár adott otthont a fiatal úszók versenyének.

Fényes érmek a Maty-érről

Az FTC úszói négy érmet szereztek a szegedi nyíltvízi országos bajnokságon.

Nyári úszótábor 2021-ben is!

A regisztrált, belépőkártyával rendelkező gyermekek június 28-tól nyári táborozhatnak a Népligetben.

Ezüstéremmel kezdtünk az Országos Bajnokságon

Gálicz László 1500 méteren lett második a kaposvári Ifjúsági Úszó Országos Bajnokságon.

Verrasztó Evelyn vasárnap is bronzérmes lett

Az FTC úszója két éremmel zárta a monte-carlói hétvégét.

Verrasztó Evelyn bronzérmet szerzett Monacóban

Úszónk négy tizeddel maradt le Hosszú Katinkától 200 méter gyorson.

Verrasztó Dávid Eb-negyedik lett 400 méter vegyesen

Verrasztó Dávid sokáig a második volt, végül a negyedik helyen ért célba 400 vegyesen, az Eb-n.