2019. július 25.
Verrasztóék egy helyet javítottak, hatodikként végeztek
A magyar 4x200-as női váltó Verrasztó Evelynnel hatodikként zárt a döntőben a kvangdzsui vizes vb-n.

Amint arról ITT beszámoltunk, a magyar női 4x200-as gyorsváltó bejutott a döntőbe a kvangdzsui vizes világbajnokság csütörtök délelőtti előfutamaiból. A magyar négyesben Késely Ajna, Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna mellett az FTC úszója, Verrasztó Evelyn (a képen balról a második) is ott volt.

A mieink a hetedik helyen jutottak be a fináléba, amivel olimpiai kvótát is szereztek a 2020-as tokiói játékokra. A magyar csapatból Késely Ajna kezdett, és a hetedik helyen váltott 200 méter után Verrasztó Evelynnel. Kiválóságunk a nyolcadik helyen állt, amikor Jakabos Zsuzsanna következett, aki közelebb zárkózott az előttünk haladókhoz, sőt, a hetedik helyen váltott Hosszú Katinkával. A magyarok nyolcszoros világbajnoka szintén javított egy helyet, így a magyar csapat a délelőtti eredményhez képest eggyel jobb helyen, hatodikként zárta a futamot, 7:55.63 perces idővel. Verrasztó Evelyn 1:59.74 perces részidővel zárt. Az aranyérmet az ausztrál váltó szerezte meg, 7:41.50 perces új világcsúccsal.

A nap másik ferencvárosi érdekeltségű döntőjében Szilágyi Liliána szintén a hatodik helyen végzett női 200 méter pillangón.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.