2019. július 25.
Verrasztóék egy helyet javítottak, hatodikként végeztek
A magyar 4x200-as női váltó Verrasztó Evelynnel hatodikként zárt a döntőben a kvangdzsui vizes vb-n.

Amint arról ITT beszámoltunk, a magyar női 4x200-as gyorsváltó bejutott a döntőbe a kvangdzsui vizes világbajnokság csütörtök délelőtti előfutamaiból. A magyar négyesben Késely Ajna, Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna mellett az FTC úszója, Verrasztó Evelyn (a képen balról a második) is ott volt.

A mieink a hetedik helyen jutottak be a fináléba, amivel olimpiai kvótát is szereztek a 2020-as tokiói játékokra. A magyar csapatból Késely Ajna kezdett, és a hetedik helyen váltott 200 méter után Verrasztó Evelynnel. Kiválóságunk a nyolcadik helyen állt, amikor Jakabos Zsuzsanna következett, aki közelebb zárkózott az előttünk haladókhoz, sőt, a hetedik helyen váltott Hosszú Katinkával. A magyarok nyolcszoros világbajnoka szintén javított egy helyet, így a magyar csapat a délelőtti eredményhez képest eggyel jobb helyen, hatodikként zárta a futamot, 7:55.63 perces idővel. Verrasztó Evelyn 1:59.74 perces részidővel zárt. Az aranyérmet az ausztrál váltó szerezte meg, 7:41.50 perces új világcsúccsal.

A nap másik ferencvárosi érdekeltségű döntőjében Szilágyi Liliána szintén a hatodik helyen végzett női 200 méter pillangón.

Hetedik helyezés a Junior Úszó Világbajnokságon

Az FTC úszója, Török Dominik Márk hetedik helyen ért be 400 méter vegyesen a budapesti Úszó vb-n.

Megvan a világbajnoki döntő!

Török Dominik Márk kiváló úszással bejutott a 400 méter vegyes fináléjába a budapesti Junior Világbajnokságon!

Világbajnoki cím és még négy érem Newcastle-ból

Az FTC úszója és triatlonosa kiválóan szerepelt a szervátültetett sportolók XXII. Világjátékán – VIDEÓ!

Junior vb: folytatásként ötödik hely

Mihályvári-Farkas Viktória ötödikként zárt 800 gyorson a budapesti junior úszó vb-n.

Hatodik hely nyitásként Mihályvári-Farkas Viktóriától

Mihályvári-Farkas Viktória, az FTC úszója a hatodik helyen végzett 400 méter vegyesen a junior vb-n.

Mihályvári-Farkas Viktória döntős a junior vb-n!

Mihályvári-Farkas Viktória első számában, 400 méter vegyesen rögtön a döntőbe jutott!

Szenzációs Európa Kupa-érem!

Nyíltvízi úszónk, Székelyi Dániel a második helyen végzett az ohridi Európa Kupa-futamon.

Nagy csata a világklasszissal, két érem lett a Fradié!

Székelyi Dániel ezüst-, míg Gálicz Péter bronzérmes lett a Lupa-tavi Európa-bajnoki tesztversenyen.