2020. augusztus 1.
A megerősített Honvéd sem jelentett akadályt
Ötgólos győzelemmel kezdte a Magyar Kupa második csoportkörét az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata.

A múlt heti meccsekhez képest mindenképpen keményebb küzdelemre számíthatott az FTC férfi vízilabdacsapata a Magyar Kupa második csoportkörének nyitányán, hiszen azzal a Honvéddal néztünk szembe, amely az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Hosnyánszky Norberttel és a világbajnok Decker Ádámmal erősítette meg keretét az új szezonra. Jó védekezéssel is kezdett fővárosi ellenfelünk, hiszen négy és fél percnek kellett eltelnie, hogy betaláljon a Fradi, míg a második gólunk is a negyed utolsó másodperceiben esett. Nicolas Constantin-Bicari és Giannis Fountoulis góljaival is csak egyenlíteni tudtunk (2-2).

Nyolc percig tudta tartani magát Szivós Márton csapata, hiszen átvette a vezetést az FTC. Előbb Vigvári Vendel használta ki csapatunk remek emberelőnyös játékát, majd Fountoulis vágta be könyörtelenül Decker Attilának. 4-2 ide! Görög klasszisunk három rossz lövéssel kezdte a meccset, de utána megrázta magát és a félidő előtt már a harmadik találatát szerezte egy gyönyörű megúszásból (6-3).

A fordulás után Vámos Márton is megvillant és ötméteresből, majd egy távoli bombával iratkozott fel a gólszerzők közé, ezzel pedig már 8-3 volt az FTC javára. Ebben a játékrészben nem sikerült tovább növelni a különbséget, így 9-5-ről indult az utolsó nyolc perc, amit Vigvári és Fountoulis nyitott meg egy-egy nagy lökettel (11-5). Hosnyánszky ugyan egy triplával válaszolt (11-8), de mindez már kevés volt a hajrában, főleg hogy Vámos és Jansik is betalált a végén, így a Ferencváros 13-8-ra megnyerte a nap első meccsét.

16 órától a házigazda UVSE ellen játszunk, majd vasárnap 11 órától a Debrecen ellen zárjuk a Magyar Kupa második csoportkörét.

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA

2. forduló, 2020. augusztus 1., szombat

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – BUDAPESTI HONVÉD 13-8 (2-2, 4-1, 3-2, 4-3)

Gólszerzőink: Fountoulis 4, Vámos 3, Vigvári 2, Jansik 2, Fekete 1, Constantin-Bicari 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.