2025. november 14.
A védekezés javítása a cél Kaposváron és Nagyváradon
A Kotor elleni gólzápor után két idegenbeli mérkőzést játszik az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

„Ez nem a mi arcunk” – többek között Sztilianosz Argiropulosz is kritikusan nyilatkozott a Kotor elleni Bajnokok Ligája meccs után, pedig a címvédő FTC-Telekom 26-15-re nyert egy fantasztikus hangulatú mérkőzésen.

Furcsán hatott egy ilyen produkció után, de Nyéki Balázs és Vogel Soma arcán is inkább elégedetlenséget láthattunk a Komjádi uszodában. A görög klasszisunk mellett ők is arra hívták fel a figyelmet, hogy igaz támadásban nagyon erősek vagyunk, de az utóbbi időszakban sok gólt is kaptunk. A Brescia 17-et lőtt, a Szentes ellen bár 18-9 lett a végeredmény, rosszul indult a mérkőzés, hiszen a vendégek gyorsan eljutottak négyig, míg szerdán a Kotor 15-ször vette be a Fradi kapuját.

„Jó a magabiztos győzelem, de azt látni kell, hogy a 15 kapott gól nem jó út. Túlságosan elmentünk abba az irányba, hogy nagyon támadószellemű vízilabdát játszottunk. Ezt persze nem lehet leredukálni egy magyar játékosnál és ilyen légiósoknál, mint például Argiropulosz, de azt is érezni kell, hogy nem akarja mindenki, hogy 19-20 góllal nyerjünk a Bajnokok Ligájában. Ugyanakkor javítani kell a védekezésen, ez teljesen egyértelmű, mert a Pro Recco és a Barceloneta ellen ez nem lesz elég” – mondta Nyéki Balázs vezetőedzőnk.

KAPOSVÁR – NAGYVÁRAD – HONVÉD – BVSC – BRESCIA

Ezek az összecsapások várnak még a Fradira az év hátralévő részében. A szombati, kaposvári bajnoki gyakorlatilag egy átvezetőt képez a következő, november 18-i nagyváradi Bajnokok Ligája-meccsünkre. A somogyi együttes az előző fordulóban 16 gólt lőtt a BL-ben is érdekelt Vasasnak, ami azt mutatja, hogy gólerős a támadójátéka Surányi László tanítványainak. Ez egyfajta lehetőség lesz a csapatunknak, hogy javítsanak a védekezésen az év utolsó szakaszában. Ami a két csapat előző mérkőzését illeti, 24-8-ra győztük le a Kaposvárt a Csík Ferenc Versenyuszodában, ha csak ebből és az utóbbi idők eredményeiből indulunk ki, szinte biztos a gólzápor a találkozón.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 7. forduló – 2025. november 15., szombat 17:00

Kaposvár, Csik Ferenc Versenyuszoda

KAPOSVÁR – FTC-TELEKOM WATERPOLO

Ingyenes a belépés

Cikkajánló

Nyéki Balázs: „Ez a sport része, fel kell állni belőle”

Vezetőedzőnk higgadtan értékelte a Brescia ellen elveszített BL-találkozót - VIDEÓ!

Közel négy év után kikaptunk a Komjádiban

Megszakadt az FTC nagy sorozata, miután ötméterespárbajban alulmaradt a Bresciával szemben a BL-ben.

Tökéletes évet zárhatunk a Brescia ellen

A csoportelsőséget is megszerezhetik a Bajnokok Ligájában férfi pólósaink az év utolsó mérkőzésén.

Megnyertük a veretlenek csatáját

Jól hangoltunk a Brescia elleni évzáróra, és a BVSC 16-7-es legyőzésével megőriztük a tabella első helyét.

2025 utolsó bajnokijára készülünk

A december 2-i évzáró FTC-Brescia BL-rangadó előtt még a BVSC-t fogadják férfi pólósaink.

Nagyszerű győzelemmel őriztük meg hibátlan mérlegünket

A kupadöntőhöz képest jóval simábban, 16-9-re nyertek férfi pólósaink a Honvéd ellen a bajnokságban.

Bombaerős második félidővel győztük le az Egert

7-7 után egy 10-1-es rohammal bedarálták riválisukat női pólósaink a bajnokságban, és őrzik első helyüket.

Dupla bajnoki rangadó a Komjádiban

November 22-én egymás után játszanak pólósaink: a nők az Egert, a férfiak a Honvédot fogadják.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin