2020. január 22.
EB2020: Egy lépésre a döntő – jöhet Montenegró
Egy percig nem volt kérdés a magyar férfi vízilabda-válogatott továbbjutása a négy közé az Európa-bajnokságon.

Két hatalmas meglepetés is született az Európa-bajnokság negyeddöntőiben, hiszen előbb a vb-győztes olaszok estek ki, majd ugyanerre a sora jutott az Eb-címvédő is. Előbbit a Montenegróiak győztek le egy remek meccsen 10-8-ra, majd utána jött egy még nagyobb csata, a szerb-spanyol ütközet. Itt Nikola Jaksicsék 6-6-os döntetlenre mentették a meccset, ám a büntetőpárbajban már alulmaradtak a vb-ezüstérmessel szemben!

Ezek után csak abban reménykedtünk, hogy már nem tartogat számunkra izgalmat a szerda este és a magyar válogatott továbbjut Oroszország ellen. A meccs előtt azonban még sor került egy díjátadásra! Az FTC-Telekom Waterpolo vezetőedzőjét, Varga Zsoltot és az olaszok szövetségi kapitányát, Alessandro Campagnát szólították a Duna Aréna színpadára, ahol átvehették a világ legjobb edzőjének járó elismerést a Vízilabdaedzők Világszervezetének képviselőitől. A két szakembert hatalmas tapssal jutalmazta a közel telt házas aréna.

A díjátadó után remek hangulatban kezdhette a negyeddöntőt válogatottunk, amely kicsit álmoskás volt. Ez talán annak volt betudható, hogy a csoportgyőzelemmel plusz egy nap pihenőt kaptunk és nem kellett nyolcaddöntőt játszani. 4-2-es vezetés után 4-4-re egyenlítettek az oroszok és hiába lőtt irgalmatlan nagy gólokat Vámos Márton és Zalánki Gergő, a félidőben is csak 6-5 volt ide. A térfélcsere után kicsit összekaptunk magunkat és elléptünk 10-6-ra Varga Dénes duplájával, valamint Manhercz Krisztián és Erdélyi Balázs találatával. Kapust cserélt ellenfelünk, ami bejött, hiszen csapatkapitányunk ötméteresét védte Vitaly Statsenko, majd ismét visszajöttek két gólra az utolsó negyed előtt (10-8). A győzelmünk azonban nem forgott veszélyben, mivel az oroszok kezdtek elfáradni, mi pedig gyorsan visszaállítottuk a négy gólos különbséget Hárai és Manhercz révén. A magyar csapat ugyan nem játszott csúcsformában, de örömteli, hogy így magabiztosan nyert 14-10-re és bejutott a pénteki elődöntőbe! A Montenegró elleni meccs már igazi erőfelmérő lesz, ahol kiharcolhatjuk a döntőt a hazai Európa-bajnokságon. A másik ágon Horvátország-Spanyolország elődöntőt rendeznek.

LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG

Budapest, Duna Aréna

Férfi torna negyeddöntő, 2020.01.22., szerda

MAGYARORSZÁG – OROSZORSZÁG 14-10 (3-2, 3-3, 4-3, 4-2)

Gólszerzőink: Varga, Manhercz 3-3, Zalánki, Vámos, Angyal 2-2, Erdélyi, Hárai 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.