2024. december 28.
FTC-játékosok vezérletével győztük le a vb-címvédőt
2024 utolsó hivatalos mérkőzésén 14-10-re nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Horvátországban.

A karácsonyi pihenő után már edzésbe is állt Varga Zsolt megfiatalított nemzeti együttese, sőt, Zágrábba utazott, ahol szombat este a 2024-es év egyik legsikeresebb válogatottjával, a világbajnok, valamint olimpiai és Európa-bajnoki ezüstérmes horvátokkal mérte össze tudását.

Ez volt egyébként az olimpia utáni első meccse a magyar csapatnak, amelynek kerete alaposan kicserélődött. A friss Magyar Kupa-győztes Ferencvárosból ezúttal heten, Manhercz Krisztián, Molnár Erik, Nagy Ádám, Nagy Ákos, Szakonyi Dániel, Varga Vince és Vigvári Vendel kapott lehetőséget a szövetségi kapitánytól, de ott van a 21 fős bő keretben még két játékosunk, Fekete Gergő, illetve Vismeg Zsombor is.

Szoros meccset hozott a két rivális találkozója, ám 2-2 után a hazaiak 4-2-re elléptek. A formálódó nemzeti együttesben várhatóan vezérszerepet kapó Manhercz és Vigvári azonban kézbe vette az irányítást, és 4-4-re egyenlített. Itt még nem tudtunk fordítani, de a nagyszünet előtt szépen használtuk ki a rendezetlen horvát védelmet, és Vigvári góljával 7-6-ra fordítottunk.

Zsuvela ezt még egalizálta, de utána esélye sem volt az erős kerettel kiálló vb-címvédőnek. Az új csapatkapitány, Manhercz volt a főszereplő, és 7-7-ről sikerült elhúzni 11-7-re zsinórban négy találattal a harmadik negyed végére. Erre már nem volt válasza Horvátországnak, amelyet sikerült legyűrni 14-10-re, úgy, hogy a magyar gólok több, mint felét, szám szerint nyolcat FTC-játékosok szereztek. A BVSC elleni kupadöntőben brillírozó Manhercz itt is négyet vállalt, rajta kívül Vigvári háromszor, míg Nagy Ádám egyszer volt eredményes.

Győzelemmel zárta le tehát az évet férfi válogatottunk, amely január 7-e és 12- között a bukaresti Világkupa-selejtezőn szerepel majd.

FÉRFI VÍZILABDA – HIVATALOS FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Zágráb – 2024. december 28., szombat 18:00

HORVÁTORSZÁG – MAGYARORSZÁG 10-14 (4-3, 2-4, 1-4, 3-3)

Gólszerzőink: Manhercz 4, Vigvári Vendel 3, Ekler Zs. 3, Burián 2, Nagy Ádám, Angyal 1-1

Cikkajánló

Fontos szurkolói információk a máltai Final Fourra

Vészhelyzeti telefonszámok és tudnivalók a vízilabda BL négyes döntőjére utazó magyar szurkolóknak!

Sikerült a címvédés FTC Mastersnek

Kiütéses, 17-10-es győzelemmel nyerte meg a Masters póló-finálét az FTC a Sportliget ellen.

Kilenc fradista a bő keretben

A névsor teljes, a létszám még nem az ausztráliai világkupa-döntőre készülő magyar férfi pólóválogatottnál.

A Margitszigeten készülünk Málta újabb meghódítására

BL-címvédő férfi pólósaink kiváló hangulatban várják az idei Final Fourt! Cél a triplázás - VIDEÓ!

Történelmi dupla bajnoki cím!

Női és férfi vízilabdázóink együtt ünnepelhették bajnoki címüket, itthon tarolt az FTC-Telekom Waterpolo.

Ismét bajnok a megállíthatatlan FTC!

Harmadszor is legyőztük a Honvédot, így sorozatban ötödször lett bajnok az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

A klubtörténeti duplázás kapujában pólósaink

Május 31-én a Komjádiban az FTC-Telekom női, majd férfi vízilabdacsapata is megszerezheti a bajnoki címet.

Közel az arany: „Az elején el akartuk venni a kedvüket”

Férfi vízilabdázóink parádés első negyeddel nyitottak a Honvéd ellen, így esélyt sem adtak - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin