2021. július 3.
Horvát győzelem a Margitszigeten
A férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya két fradistát is pihentetett a szombati mérkőzésen.

A tokiói olimpiára péntektől vasárnapig a Margitszigeten zajló BENU-kupával hangoló, hat fradistával a keretében készülő magyar férfi vízilabda válogatott Oroszország pénteki legyőzését követően szombaton kétgólos, 13-11-es vereséget szenvedett a világbajnoki bronzérmes Horvátország ellen. Märcz Tamás szövetségi kapitány ezúttal több meghatározó játékosát, például az FTC-Telekom Waterpolo pólósait, Vogel Somát és Varga Dénest is pihentette.

Válogatottunk jól kezdett, megszerezte a vezetést is, ám a folytatásban a horvátok átvették az irányítást. A második negyedben ugyan a végül három találatig jutó Zalánki Gergő góljával még egyenlítettünk, a szünetben mégis 6-5-re vezettek a horvátok.

A fordulás után Horvátország három góllal meglépett, majd Zalánki duplázott, ennek is köszönhetően a záró negyed 9-8-as horvát vezetésről kezdődhetett el. Noha Vámos Márton két gólja némi reményt jelentett a pontszerzésre, végül a horvátok növelték és megőrizték az előnyüket, ezzel megnyerték a felkészülési tornát.

A magyar válogatott a harmadik, utolsó mérkőzését vasárnap 13.00-tól kezdi Spanyolország ellen.

Férfi vízilabda, BENU-kupa

Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest

Horvátország–Magyarország 13-11 (2-2, 4-3, 3-3, 4-3)

A magyar gólszerzők: Zalánki, Manhercz 3-3, Vámos 2, Erdélyi, Pásztor, Konarik 1-1

Két fradistával Európa-bajnok Magyarország!

A lányok után az U15-ös fiú vízilabda-válogatott is Európa-bajnok lett, 10-5-re verte a spanyolokat a döntőben

Eb-döntőben a fiúk is! Megismétlik a lányok aranyát?

Az U15-ös fiú magyar vízilabda-válogatott két ferencvárosi játékossal a soraiban vasárnap Eb-döntőt vív.