A 2022-es év férfi vízilabdázója címet az MTI-nél, a VLV-nél, és az NSO-nál is Jansik Szilárd gyüjtötte be januárban. A TotalWaterpolo szakportál éves szavazásán szerepelt a tavalyi esztendő csapatában is, most pedig a LEN által meghatározott legjobb öt játékos között szerepel.
Jansik Szilárd mellett Unai Aguerre, Marko Bijac, Giacomo Cannella, Granados Ortega kapott helyett. A végső döntést 70%-ban a tagszövetségek, és a LEN tisztségviselői hozzák meg, 30%-ban pedig a közönség szavazata befolyásolja a végeredményt.
Magyar játékos nyolc éve kapta meg utoljára ezt a kitüntetést, akkor a szintén a Ferencvárost erősítő Varga Dénest érte ez a megtiszteltetés.
Szavazni az alábbi linken lehet: https://www.len.eu/len-awards-men/
LEN, 2022 legjobb öt férfi vízilabdázója
JANSIK SZILÁRD
Unai Aguerre (spanyol)
Marko Bijac (horvát)
Giacomo Cannella (olasz)
Granados Ortega (spanyol)
Szavazás: ITT
Vezetőedzőnk higgadtan értékelte a Brescia ellen elveszített BL-találkozót - VIDEÓ!
Megszakadt az FTC nagy sorozata, miután ötméterespárbajban alulmaradt a Bresciával szemben a BL-ben.
A csoportelsőséget is megszerezhetik a Bajnokok Ligájában férfi pólósaink az év utolsó mérkőzésén.
Jól hangoltunk a Brescia elleni évzáróra, és a BVSC 16-7-es legyőzésével megőriztük a tabella első helyét.
A december 2-i évzáró FTC-Brescia BL-rangadó előtt még a BVSC-t fogadják férfi pólósaink.
A kupadöntőhöz képest jóval simábban, 16-9-re nyertek férfi pólósaink a Honvéd ellen a bajnokságban.
7-7 után egy 10-1-es rohammal bedarálták riválisukat női pólósaink a bajnokságban, és őrzik első helyüket.
November 22-én egymás után játszanak pólósaink: a nők az Egert, a férfiak a Honvédot fogadják.