Az Európai Szuperkupa megnyerése után nincs megállás, jóformán az az összecsapás indította el a nagy meccsdömpinget, ami azt jelenti, hogy december közepéig áltagban 3-4 naponta játszik mérkőzést Nyéki Balázs együttese. Összesen 20 fellépés, ami kiegészülhet az őszi szezon zárásaként egy Magyar Kupa Final Fourral. Kettő előadáson már túl van az FTC-Telekom Waterpolo, amely a Jug Dubrovnik (13-9), majd a Dinamo Tbilisi elleni BL-nyitányon (16-7) is ízelítőt adott abból, hogy mi várhat majd az ellenfelekre, pedig hol van még a csúcsforma.
Most újra a bajnokságon van a fókusz, péntek este pedig Szentesen ugrik medencébe a címvédő, amely ezt a találkozót is arra használja fel, hogy minél jobban összecsiszolódjanak a keret tagjai. A korábbi olimpiai bajnok center, Kis Gábor által irányított hazaiak a Magyar Kupa-selejtezőből továbbjutottak, miután legyőzték a Szolnokot, az UVSE-t, és az OSC-t, míg az OB I-ben két szoros meccsen kaptak ki a Vasastól (13-11), és a Pécstől (18-17).
A pénteki bajnoki után hétfőn reggel útnak indul a Fradi Szerbiába, ahol kedden a friss olimpiai bajnokokkal teletűzdelt Radnicski Kragujevac otthonában küzdünk.
E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
Alapszakasz 4. forduló, 2024.10.11., péntek 20:00
Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda
METALCOM SZENTES – FTC-TELEKOM WATERPOLO
Két csapatra bontva, egymás között gyakorolt az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a keddi BL-meccs előtt.
Férfi vízilabdacsapatunk magabiztos sikerrel jutott be a bajnoki döntőbe. A főszereplők értékeltek - VIDEÓ!
Férfi pólósaink egy 23–13-as, Szolnok elleni győzelemmel jutottak be az OB I fináléjába.
Szombaton 18:30-kor kezdődik az FTC-Szolnok bajnoki elődöntő a népligeti uszodában.
20-9-es sikerével hibátlanul zárta a középszakaszt az FTC-Telekom, férfi pólósaink az elődöntőre készülnek.
92 éves korában elhunyt Domján Árpád, az FTC és a magyar vízilabda-válogatott korábbi kiváló játékosa.
Szerdán az SOSC, szombaton a Szolnok csapatát fogadják férfi pólósaink az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.
Óriási csatában tudott 16-14-re nyerni az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a BL negyeddöntős csoportkörében.