2026. február 11.
Kotorban is megmutatnánk, mire képes a BL-címvédő
Szerda este a Bajnokok Ligája csoportelsőség megszerzéséért küzdenek férfi pólósaink.

Utolsó csoportmérkőzésére készül a Bajnokok Ligájában az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, amely kedd délelőtt utazott el Montenegróba. Bár a továbbjutást már korábban kiharcolta Nyéki Balázs együttese, a Bresciával szemben ötméterespárbaj után elvesztett rangadó miatt még nyitott maradt a csoportelsőség kérdése. Jobban állunk az olaszoknál az egymás elleni eredmények miatt, ezért a képlet egyszerű: le kell győzni szerdán a Primorac Kotort, és mi végzünk a kvartett élén.

Gólgazdag meccset hozott tavaly ősszel a két együttes budapesti mérkőzése, ahol a második negyedben még 8-7 is volt az állás, de ezt követően sebességet váltottunk és a végül öt gólig jutó Sztilianosz Argiropulosz vezérletével 26-15-re nyertünk. Az esélyek egyértelműen a Fradi sikerét ígérik most is, ugyanakkor már csak azért sem szabad elbíznunk magunkat, mert az Európa-bajnokság miatt két hónapig nem edzett és gyakorolt együtt a címvédő, ezért nem tudhatjuk, milyen hatással van a társaságra ez az időszak.

Ha kicsit előre tekintünk a folytatásra, akkor megállapíthatjuk, hogy nem mindegy, hogy hányadik helyen zárjuk az első kört, hiszen a továbbjutó legjobb nyolc csapatot két négyes csoportba osztják abban a formában, hogy a csoportelsők egy első helyezettet és két második helyezettet kapnak. Az utolsó forduló előtt úgy áll a helyzet, hogy a Pro Recco, Olympiakosz, Barceloneta hármasból egy riválist „kapnánk”, amennyiben megnyerjük a csoportot, ellenkező esetben kettő is ellenfelünk lenne a negyeddöntős csoportkörben, ahol már a Final Four lesz a tét.

Ezúttal sem tartott a csapattal a műtét után rehabilitációját végző Molnár Erik, illetve otthon maradt rajta kívül Vogel Soma és Manhercz Krisztián is. Az utazó keret így is bivalyerős, hiszen mindenki más egészséges, többek között a szerbeket Európa-bajnoki címig vezető Dusan Mandics is, aki nevelőklubja ellen ugorhat vízbe Kotorban, ahol valóságos hősként köszöntötték a helyi pólós gyerekek a keddi edzésünk előtt. A Fradi TV jövő heti adásában erről is mutatunk majd exkluzív felvételeket.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 6. forduló, 2026. február 11., szerda 20:00

Montenegró, Kotor – Winter swimming pool Zoran Dzimi Gopcevic

VK PRIMORAC KOTOR (montenegrói) – FTC-TELEKOM WATERPOLO (magyar)

Élő közvetítés: m4sport.hu / European Aquatics TV

Cikkajánló

Indul a jegyértékesítés a tavaszi BL-rangadókra

Március 4-én ismét találkozik a Komjádiban a világ két legjobb vízilabdacsapata, az FTC és a Pro Recco.

Nyéki: „Jót tesz a vízilabdának az FTC-Recco párosítás”

Sorsoltak a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, ahol olasz, horvát és német csapatokkal találkozunk.

Újabb Fradi-Pro Recco csata – sorsoltak a BL-ben

A négyes döntőbe jutásért a Pro Reccóval, a Mladosttal és a Hannoverrel kell megküzdenie férfi pólósainknak.

Három kapott gól – szezoncsúcs az OSC otthonában

Kiütéses, 21-3-as győzelmet aratott az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a bajnokságban.

Kotor után Újbudán vendégeskednek férfi pólósaink

A Bajnokok Ligájában aratott tízgólos siker után a Semmelweis OSC-vel játszik Nyéki Balázs csapata.

Tízgólos győzelemmel szereztük meg a csoportelsőséget

Gólgazdag meccsen, 25-15-re nyertek a BL-ben férfi vízilabdázóink a Primorac Kotor otthonában.

Bajnoki győzelemmel kezdtük meg a tavaszi menetelést

24–10-es győzelmet aratott a Szeged ellen az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Népligetben.

„Mindig jó érzés visszatérni a Népligetbe!”

BL-címvédő férfi vízilabdacsapatunk a Szegedet fogadja 2026 első mérkőzésén a Népligetben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin