Túlzás nélkül állítható, hogy a szezon legnehezebb idegenbeli mérkőzése vár az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapatára, hiszen a szerda esti ellenfél az a Pro Recco lesz, amely a szezonban egyedüliként győzte le a mieinket rendes játékidőben. A két gigásznak ez lesz a harmadik összecsapása: először tavaly októberben egy végletekig kiélezett meccsen nyerni tudtak Manhercz Krisztiánék, ami Európai Szuperkupa-győzelmet ért a Ferencvárosnak, majd azok után, hogy azonos Bajnokok Ligája-csoportba kerültünk velük, márciusban az olaszok magabiztos (13-9) sikerével ért véget a rangadó a Komjádiban. Most jön az idegenbeli csata, aztán még a máltai négyes döntő második napján is találkozhatnak egymással a legnagyobb ellenfelek.
NYERNI SZERETNÉNK, DE NEM EZ LESZ A LEGFONTOSABB RECCO-FRADI
Az elmúlt hetek meccsei és a Mladost Zagreb elleni játék megmutatta, hogy sikerült visszaépítenie magát Nyéki Balázs együttesének, amely a revansért utazott Genovába. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy egymás elleni eredmények miatt legalább öt góllal kellene nyerni, hogy átvegyük a csoport első helyét a Pro Reccótól.
Az otthon maradó Dusan Mandics és Nagy Ákos nélkül ez nehéz lesz, ráadásul többen is sérüléssel vagy betegséggel bajlódnak. Nem múlt el tehát nyomtalanul a Világkupa iszonyatos menetrendje, ahol hét nap alatt hat meccset játszottak válogatott pólósaink. Vezetőedzőnk nem véletlenül mondta a hétfői edzés után - ahol még nem tudta, ki hadra fogható - hogy nagyon kíváncsi, hogy ilyen összeállításban mire leszünk képesek.
Olaszországban utoljára 2019 novemberében találkozott a két nagy rivális, akik Bolognában egy 13-13-as döntetlennel kápráztatták el a hazai publikumot. Várhatóan április 21-én Genovában is telt ház fogadja majd a BL-rekordgyőztes Pro Reccót és a címvédő Ferencvárost.
FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Negyeddöntős csoportkör, 4. forduló – 2026. április 21., kedd 20:30
Olaszország, Genova
PRO RECCO (olasz) – FTC-TELEKOM (magyar)
Élő közvetítés: Duna World, m4sport.hu, European Aquatics Tv
Georgia ellen is győzött a férfi pólóválogatott, és behúzta a fradistákkal teli csapat az OTP-kupát.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 17-13-as győzelmet aratott Szerbia ellen az OTP-kupa második mérkőzésén.
21–12-re legyőzte Hollandiát a magyar válogatott az OTP-Kupa felkészülési vízilabda tornán.
Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.
Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.
Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!