2019. június 23.
Ötödik helyen zártunk a Világligán
Kanada és Japán legyőzése után az ötödik helyen végzett a magyar férfi vízilabda-válogatott a Világligán.

Azok után, hogy pénteken a magyar válogatott ötméteresekkel kikapott Ausztráliától és nem jutott be a Világliga elődöntőjébe, már csak az ötödik helyet szerezhette meg. Ehhez azonban két meccset kellett megnyerni Märcz Tamás együttesének, amelyet végül abszolvált is.

Előbb szombaton 15-8-as győzelmet arattunk Kanadával szemben, majd vasárnap Japán is felülmúltuk egy sokgólos mérkőzésen. Az első negyedben még döcögött a játékunk, melynek következtében a 2-1-re és 3-2-re is az ázsiaiak vezettek, de a játékrész végére sikerült fordítanunk Kovács Gergő és Erdélyi Balázs góljaival 4-3-ra.

4-4 után zsinórban lőttünk hármat (7-4), amivel gyakorlatilag olyan előnyt építettünk ki, amit a japánok már nem tudtak behozni. Az első félidőt Német Toni góljával zártuk 8-5-re, majd Pásztor Mátyás lövése után 10-7-es állással fordultunk az utolsó nyolc percre.

A negyedik negyed elején alaposan megsoroztuk ellenfelünket, hiszen Kállay, Bedő, Német és Erdélyi révén már 14-7 volt nekünk. Gyakorlatilag véget is ért a magyar csapat számára a meccs, pedig még volt hátra néhány perc. Japán fel is zárkózott, így a végére 15-13-as eredménnyel zárult a meccs. A magyar válogatott ezzel ötödik lett a Világliga Szuperdöntőjében. Az aranyéremért és az olimpiai kvótáért Horvátország és Szerbia küzd meg a döntőben, míg mi a további két ötkarikás helyért  a júliusi kvangdzsui világbajnokságon harcolhatunk.

Ez a mérkőzés volt egyébként Gór-Nagy Miklós 200. válogatott meccse és pályafutása utolsó találkozója is egyben, hiszen az FTC-Telekom játékosa bejelentette, hogy befejezi pályafutását. További részleteket ITT olvashat.

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA SZUPERDÖNTŐ

Mérkőzés az 5. helyért., 2019.06.23., vasárnap

Magyarország – Japán 15-13 (4-3, 4-2, 2-2, 5-6)

Gólszerzőink: NÉMET, Bedő, Bátori 3-3, Erdélyi 2, Nagy, Pásztor, KÁLLAY, Kovács 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.