2026. február 16.
Újabb Fradi-Pro Recco csata – sorsoltak a BL-ben
A négyes döntőbe jutásért a Pro Reccóval, a Mladosttal és a Hannoverrel kell megküzdenie férfi pólósainknak.

Nagy izgalommal vártuk a férfi vízilabda Bajnokok Ligája sorsolását, hiszen az első csoportkör végén már tudni lehetett, hogy a következő fázisban csúcsrangadó vár majd ránk, ugyanis találkozhatunk a Pro Recco, Olympiakosz, Barceloneta hármas egyikével. A vízilabda szerelmesei elégedetten csettinthettek, hiszen összejött a 2024-es finálé párosítása, mivel egy csoportba került a világ két legjobb csapata, a legutóbbi két szezon győztese, a Ferencváros és a 11-szeres bajnok Pro Recco.

A-CSOPORT: Barceloneta, Olympiakosz, Novi Beograd, Brescia

B-CSOPORT: FTC-Telekom, Pro Recco, Mladost Zagreb, Waspo Hannover

A KÉT GIGÁSZ ÚJRA ÖSSZECSAP MÁRCIUS 4-ÉN!

Ebben a szezonban már sikerült legyőznünk a sorozat csúcstartóját az Európai Szuperkupa-döntőben. Október 8-án olyan csatát vívott a két rivális, amire a sportág elmúlt évtizedének legjobb meccseként hivatkoznak, hiszen mindenki szuperlatívuszokban beszél az FTC-Pro Recco mérkőzésről, amit 15-14-re nyert meg Nyéki Balázs együttese a telt házas Császár-Komjádi Sportuszodában.

Most a Final Fourba jutás lesz a tét, ebben a harcba pedig a horvát Mladost Zagreb és a német Waspo Hannover próbál beszállni, amely nagy meglepetésre a Marseille-t, valamint a Sabadellt ütötte el a továbbjutástól. Ez a sorsolás azt is jelenti, hogy a magyar és az olasz gigász csak a döntőben találkozhat még, amennyiben mindkét csapat továbblép ebből a fázisból.

Mindkét négyesből az első két helyezett jut be a BL négyes döntőjébe, amit sorozatban harmadszor is Máltán rendeznek majd, ezúttal viszont a női Final Fourral közösen június 10-13. között.

Cikkajánló

Történelmi dupla bajnoki cím!

Női és férfi vízilabdázóink együtt ünnepelhették bajnoki címüket, itthon tarolt az FTC-Telekom Waterpolo.

Ismét bajnok a megállíthatatlan FTC!

Harmadszor is legyőztük a Honvédot, így sorozatban ötödször lett bajnok az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

A klubtörténeti duplázás kapujában pólósaink

Május 31-én a Komjádiban az FTC-Telekom női, majd férfi vízilabdacsapata is megszerezheti a bajnoki címet.

Közel az arany: „Az elején el akartuk venni a kedvüket”

Férfi vízilabdázóink parádés első negyeddel nyitottak a Honvéd ellen, így esélyt sem adtak - VIDEÓ!

Gólfesztivállal nyertünk, vasárnap bajnokok lehetünk

Az FTC férfi vízilabdacsapata 20-12-re győzte le idegenben a Honvédot a döntő második meccsén.

Jön a döntő kulcsfontosságú idegenbeli mérkőzése

Férfi pólósaink a hazai siker után ezúttal a Tüske uszodában játszanak a Honvéd elleni döntő második meccsén.

"Jó, hogy ilyen meccseket vívhatunk a bajnoki döntőben"

Fekete Gergő elégedetten értékelt a Honvéd elleni bajnoki döntő első meccse után - VIDEÓ!

Egy nehéz félidő után behúztuk az első meccset

13-9-re legyőztük a Honvédot, ezzel pedig vezetést szerzett az FTC-Telekom pólócsapata a bajnoki döntőben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin