2025. február 7.
„Világszínvonal a Komjádiban”
50 meccse veretlen az FTC-Telekom vízilabdacsapata a Komjádiban, ahol szerda este a Barcelonetát ütötte ki.

„Elképesztő FTC-fölény”

„Gála a Komjádiban”

„Vajon ki tudja megállítani a Fradi-gépezetet?”

Ilyen és ehhez hasonló címekkel számoltak be a hazai és a nemzetközi sportoldalak az előrehozott BL-döntőnek is beillő FTC-Barceloneta csúcsrangadóról, amely 18-10-es hazai sikert hozott. Tényleg csak szuperlatívuszokban lehet beszélni Nyéki Balázs csapatának szerda esti teljesítményéről, hiszen a címvédő Fradi férfi pólócsapata a legnagyobb riválisát győzte le óriási magabiztossággal. Rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk a mérkőzés óta, és olyan véleményeket is olvastunk, amiket igyekeztünk csokorba gyűjteni. Ezeket idézőjelben közöljük cikkünkben.

Telt ház és űrvízilabda a KomjádibanTelt ház és űrvízilabda a Komjádiban

„30 éve nem láttam ilyen vízilabda-meccset. A csapat és a körítés is fantasztikus volt” – osztotta meg velünk érzéseit korábbi labdarúgónk, az FTC-hez a mai napig ezer szállal kötődő Bánki József.

„Az extra Vogel Soma vezérletével a BL-címvédő FTC a fugába döngölte a világ másik legjobb csapatát, a Barcelonetát” – írja az Eurosport-Ráúszás oldalán Takács Márton.

„Fradi – az új Recco” – ez volt a Magyar Vízilabda Szövetség oldalán megjelent beszámoló címe. Csurka Gergely kiemelte a zöld-fehérek fölényét párhuzamot vonva azzal, hogy a sztárokkal teletűzdelt olasz csapat játszott így fénykorában. 

Világklasszis üzemmód - Vogel Soma 13 védést mutatott beVilágklasszis üzemmód - Vogel Soma 13 védést mutatott be

A meccs után teljesen lesújtva nyilatkoztak a spanyol együttes játékosai, akik eddig szintén veretlenül meneteltek, de Budapesten „alapos leckét kaptak”. Vigvári Vince az OSC játékosaként már megtapasztalta korábban milyen összecsapni a Ferencvárossal a Komjádiban, de most azt mondta a VLV-nek, hogy „ez most extra volt…az elején volt egy kis megszeppenés.” A sok nagy csatát megélt világklasszis, Felipe Perrone azt is megjegyezte, hogy a Barceloneta játékosaként még nem volt része ilyen vereségben. A Fradi sikerének egyik kulcsa az volt, hogy a védelmünk ki tudta kapcsolni riválisunk egyik, ha nem a legfontosabb játékosát, Álvaro Granadost, aki nem tudott gólt szerezni. „A Ferencváros most messze, nagyon messze van tőlünk” – nyilatkozta az eurosport.hu-nak a világ- és Európa-bajnok játékos.

„A VILÁG TETEJÉN VAGYUNK”

A szurkolók ismét fantasztikus hangulatot teremtettek, és óriási erőt adtak a csapatnak, a rangadó első perceiben pedig egy transzparensen nyilvánították ki a véleményüket azzal kapcsolatban, hogy az Eb-bronzérmes női kézilabda-válogatott lett az Év Csapata. Azóta már Kubatov Gábor is megosztotta a képet Facebook oldalán az alábbi cím kíséretében:

„Annak ellenére, hogy a sportgálán a sportújságírók nem díjazták őket, számomra a férfi vízilabdacsapat az év csapata.”A rangadó után a tábor még egy kis ajándékkal is kedveskedett, hiszen egy-egy üvegplakettet adtak át Vogel Somának és Nyéki Balázsnak, melyeken az alábbi szöveg szerepelt:

„2024 – Az év és a világ legjobb csapat”

„2024 – Az év és a világ legjobb edzője”

FRADI-ERŐD LETT A KOMJÁDI - 50 MECCSE VERETLENÜL

Bámulatos menetelést produkálnak pólósaink, hiszen Nyéki Balázs irányítása óta 69 mérkőzésből 68-at megnyert (azt az egyetlen vereséget az Olympiakosz otthonában szenvedtük el 2024 tavaszán). A Császár-Komjádi Sportuszodában viszont gyakorlatilag verhetetlenek vagyunk, hiszen három éve és sorozatban már 50. mérkőzés óta nem találtunk legyőzőre. Utoljára a Barceloneta tudott nyerni az FTC ellen a Komiban 17-7-re 2022. február 23-án. Most alaposan visszavágtunk azért a vereségért…

MOST KELL SZERÉNYNEK MARADNI

„Ez a siker csak a kezdet” – ezt már a rangadó egyik legjobbja, a négy gólt szerző Edoardo Di Somma mondta a FradiMédiának. Az elégedettség mellett viszont mindenki azt hangsúlyozta az FTC oldaláról, hogy még nem nyertük meg a Bajnokok Ligáját. Ez Vámos Márton gondolata volt, míg Nyéki Balázs vezetőedző azt nyilatkozta, hogy egy ilyen győzelem után kell igazán szerénynek maradni, és folytatni a munkát.

Az első lépést tehát megtettük a Final Four felé, de még messze van Málta. Most jön három idegenbeli csoportmeccs a BL-ben. Sorrendben február 26-án Savonában, március 19-én Nagyváradon, április 1-jén Barcelonában, majd két hazai mérkőzéssel zárjuk a csoportkört. Április 22-én a Savonát, majd május 14-én az Oradeát fogadjuk. 

Cikkajánló

ÚJRA EURÓPA TRÓNJÁN AZ FTC!

Első magyar csapatként védte meg BL-címét az FTC, amely legyőzte a Novi Beogradot a máltai döntőben.

Itt a BL-döntő - A címvédés lebeg a szemünk előtt

Harmadszor érhet fel Európa csúcsára az FTC-Telekom, ha legyőzi a Novi Beogradot vasárnap este.

BL-döntőben az FTC - legyőztük francia riválisunkat

Egy lépéssel közelebb a címvédéshez: az FTC-Telekom 14-11-re legyőzte a Marseille csapatát a BL elődöntőjében.

A BL-döntőért küzdenek férfi pólósaink

A címvédés felé vezető úton a Marseille-t kell legyőznie az FTC-nek a pénteki elődöntőben.

Jön a Fradi Zóna Plusz harmadik része!

A Fradi Zóna Plusz következő adásában a BL Final Fourra készülő férfi vízilabdacsapatunk szolgáltatja a témát.

Vízilabda szuperrangadó Amerikában

A Pro Recco és az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata történelmi mérkőzésre készül az Egyesült Államokban.

Bajnok az FTC ifjúsági csapata!

Az FTC fiú vízilabdacsapata magabiztos játékával szerezte meg a bajnoki trófeát a országos döntőben.

Újra bajnok lett az FTC Masters

Hatalmas küzdelemben nyerte meg a Masters póló-finálét az FTC a Sportliget ellen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin