2020. február 1.
13 gólos siker női pólósainktól
Az Eb-bronzérmes válogatott kulcsembere nélkül sem adott esélyt a Tatabányának az FTC-Telekom Waterpolo.

Dupla Tatabánya-FTC meccset rendeztek a vízilabda ob I-ben február 1-én, hiszen a férfiak után jött a nők mérkőzése. Ezen is a hazaiak szerezték meg a vezetést büntetőből, de ahogy Jansik Szilárdék, úgy Tóth-Csabai Dóráék is gyorsan megfordították az állást és el tudtak lépni. Sőt, talán a lányok még magabiztosabbak voltak, és csapatkapitányunk, valamint Petik Panna vezérletével 4-2-es állással zárták az első negyedet.

A folytatásban állandósult a 3-4 gólos különbség a két csapat között, majd a szünet előtt Ráski Lilla akciógóljával léptünk el először öttel (4-9), ami el is indította a Fradi-hengert. Pócze Panna duplájával, valamint Petik, Tóth-Csabai, Kövesdi és Ráski találatával zsinórban hat gólt szerezve 15-5 volt nekünk a negyedik negyed elején. Közben újoncot is avattunk, hiszen 15 éves Zalay Flóra is a medencébe ugrott és debütált a felnőttek között. Az Európa-bajnoki bronzérmesek közül Illés Anna pihenőt kapott, míg Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya végig a padon ülve nézte végig, ahogy a fiatal Neszmély Boglárka remekül hozza le a meccset az FTC kapujában. Egyedül tehát Máté Zsuzsanna volt a vízben az Eb-csapatból, aki két góllal vette ki a részét a sikerből.

A bajnokság első fordulójában, 2019 őszén 17-7-re nyertünk a Népligetben, de ezt a nagyarányú győzelmet is felül tudta múlni női csapatunk. Az utolsó három gólunkat az a Pőcze Panna vágta be, aki remekül használta ki helyzeteit. Öt lövéséből öt gólt szerzett! A Tatabánya az év első bajnoki játéknapján két kiütéses vereségbe szaladt bele, hiszen a férfiaknál 19-8-ra, míg a nőknél 19-6-ra nyert a Ferencváros!

NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 10. forduló, 2020.02.01., szombat

TATABÁNYA – FTC-TELEKOM WATERPOLO 6-19 (2-4, 2-5, 1-5, 1-5)

Gólszerzőink: Pőcze 5, Tóth-Csabai 4, Petik 2, Máté 2, Ráski 2, Kövesdi, Muzsnay, Huszti, Gémes 1-1

"
"

„Menekült” az uszodából, mára vb-ezüstérmes kapus lett

Neszmély Boglárkának egy fogócska változtatta meg a karrierjét, ráadásul nem is a kapuban kezdett - VIDEÓ

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.