2025 első mérkőzése rögtön egy igazi rangadót tartogat az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának, hiszen játékosaink szombaton a Padova otthonában ugranak medencébe a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában. A két csapat egymás ellen kezdte a főtáblás küzdelmeket a Népligetben, ahol a mieink izgalmas mérkőzésen 9-6-os győzelmet arattak. A folytatásban sem unatkoztunk, hiszen a Ferencváros mindkét idegenbeli meccsén komoly csatát vívott és nyerni is tudott. Előbb a spanyol Mataro ellen 13-11-re, míg a holland Polar Bears ellen 17-14-re nyertek a zöld-fehérek, mindkét alkalommal bizonyítva, hogy képesek idegenben, kritikus helyzetekben is dominálni.
A Padova már vegyesebb érzelmekkel és eredményekkel folytatta szereplését, hiszen a budapesti látogatásukat követően a Bajnokok Ligájában való további részvételük is kérdéssé vált, finanszírozási problémák miatt. Miután az olasz együttesnek sikerült helyzetét tisztáznia, hazai medencében nyerni tudott a hollandok ellen, míg idegenben 16-9-re kikapott a spanyoloktól. Ezzel ellenfelünk a harmadik helyen áll a csoportunkban.
Az eddigi teljesítmények és eredmények alapján a Fradi jó esélyekkel utazik ki Padovába, ahol a tét nem lesz kisebb, mint a negyeddöntőbe jutás kiharcolása. Egy újabb győzelemmel ugyanis már most sikerülhet Matajsz Márk együttesének biztosítani helyét a kieséses szakaszban, ami lendületet adhat a tavaszi szezonra.
NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör, B-csoport 4. forduló | 2025. január 25., szombat 19:00
Olaszország, Padova
ANTENORE PLEBISCITO PADOVA - FTC-TELEKOM WATERPOLO
Élő közvetítés a European Aquatics oldalán
Pólósaink 19-8-ra nyerték meg a harmadik meccset a BVSC ellen, és szerezték meg a második bajnoki címüket.
Az FTC-Telekom világklasszisa keményen edzett sérülése után, hogy játszhasson a szezon legfontosabb meccsein.
Kovács-Csatlósné Szilágyi Dorottya nyilatkozott a 16-11-re megnyert második bajnoki döntő után – INTERJÚ!
A döntő második meccsén nehezebben nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata, de közel került a címvédéshez.
A hazai győzelem után a BVSC-hez látogat az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnoki döntő második meccsére.
15-8-as BVSC elleni sikerrel kezdték az FTC-Telekom női pólósai a bajnoki finálét.
Az FTC-Telekom magabiztosan 15-8-ra verte otthon a BVSC-Manna ABC-t a női vízilabda-döntő nyitányán.
Az FTC-Telekom a BVSC-vel vív három győzelemig tartó párharcot a női vízilabda OB I fináléjában.