A négy fradistával készülő, hétfőn, Japán ellen fölényes győzelmet arató magyar válogatott tagjai a női vízilabda Világliga athéti szuperdöntőjének keddi, második játéknapján Oroszország ellen ugrottak medencébe.
Bíró Attila szövetségi kapitány együttese jól kezdett, hiszen a 2-2-es első negyedet követően a második játékrészben kétgólos előnyre tett szert, így a szünetben 8-6-ra vezetett. Ezt követően a harmadik negyed elején már 9-6-ra is elhúzott a tokiói olimpiára készülő csapat, ám az oroszok egy négygólos szériával megfordították az állást, ezután pedig már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.
Folytatás szerdán, Kanada ellenében az A-csoport elsősége lesz a tét. Ehhez fölényes győzelem kell a kanadaiak ellen.
Kép forrása: waterpolo.hu
Női vízilabda, Világliga Szuperdöntő, csoportkör, 1. forduló
Oroszország–Magyarország 14-13 (2-2, 4-6, 5-3, 3-2)
A magyar válogatott gólszerzői: Keszthelyi 4, Leimeter 4, Szilágyi 2, Gurisatti 1, Parkes 1, Gyöngyössy 1
Gólzáporos győzelemmel kezdte szereplését a Világliga Szuperdöntőben a női vízilabda-válogatott.
Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.
Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!
Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.
Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.
Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!
Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.
Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!