2025. július 23.
Fekete: „Egy mindenkiért, mindenki egyért”
A címvédő, majd az olimpiai bajnok kiejtése után a vb-aranyért küzd az FTC-pólósokkal teletűzdelt válogatott.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a magyar férfi vízilabda-válogatott hatalmas csatában, 19–18-ra legyőzte az olimpiai bajnok Szerbiát, és bejutott a világbajnokság döntőjébe. A sikerekből oroszlánrészt vállalt nyolc FTC-játékos, hiszen 13 gólt és óriási mezőnymunkát tettek bele a közösbe, míg a szemsérülés miatt harcképtelenné vált Jansik Szilárd a partról bíztatta csapattársait. Az elődöntő után Fekete Gergő mesélt a FradiMédiának arról, hogy Sziliért is játszanak a spanyolok elleni csütörtöki fináléban.

- Kivetted a részed bőven az elődöntő sikeréből: négy gólt lőttél, és védekezésben is kulcsszereped volt. Érezted, hogy most neked kell a hátadra venni a csapatot?

- Természetesen szerettem volna, hogy kijöjjön belőlem a jó teljesítmény. A BENU-kupán úgy éreztem, meghatározó szerepem volt, viszont a vb eddigi szakaszában támadásban ez nem mindig mutatkozott meg. Most tudatosan próbáltam aktívabb lenni ebben is, és örülök, hogy ez sikerült. Nagyon nehéz meccs volt, nem játszottunk olyan jól, mint a horvátok elleni negyeddöntőben, de nagyon büszke vagyok a csapatra, egytől egyig mindenkire.

- A meccs végén Szili (Jansik Szilárd) volt az első, aki gratulált nektek. Kívülről úgy tűnik, mintha még több munkát tennél bele most, hogy ő a szemsérülése miatt nem tud játszani.

- Abszolút, így van! Nagyon sajnáljuk, hogy Szili nem lehet a vízben, de az egészsége az első. Teljes mértékben támogat minket, és szeretnénk ezt neki is meghálálni. Azt akarjuk, hogy ez a siker neki is szóljon – hogy ez az élmény számára is szép emlék maradjon, még ha most nyilván nehéz is neki a parton állva nézni a meccseket.

- Két év után ismét ott a lehetőség, hogy világbajnokok legyetek. Ez önmagában is nagy motiváció, de mire számítotok a spanyolok ellen?

- Egy döntőben sosem könnyű, és ez most sem lesz az. Sok vb-újonc van a csapatban, szeretnénk, hogy ők is világbajnokok legyenek, és megéljék ezt az élményt, ami jó pár játékosnak megadatott Fukuokában. Az egy szép emlék nekem is, de nem élünk belőle, most teljesen új fejezetet írunk. Emellett hatalmas motivációt jelent az is, hogy Marci (Vámos Márton) megszerezheti a harmadik világbajnoki címét – ezzel a férfi vízilabdasport egyik legsikeresebb játékosává válhatna. Érte, egymásért, a csapatért küzdünk majd!

A magyar férfi vízilabda-válogatott tizenkettedik alkalommal játszhat világbajnoki döntőt, ebből 1973-ban, 2003-ban, 2013-ban és 2023-ban győzni tudott. Az ellenfél a nagy rivális spanyol csapat, amely az idei öt egymás elleni találkozóból négyet megnyert, köztük a vb-csoportkörös rangadót is, amelyet nagy csatában 10–9-re húztak be Miguel de Toroék. Most azonban itt a lehetőség, hogy Varga Zsolt együttese visszavágjon, és feltegye az i-re a pontot Szingapúrban. A vb-finálét csütörtökön, magyar idő szerint 15.35-től rendezik – a mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport.

"
"
Cikkajánló

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

Óriási siker – először BL-döntőben női pólósaink!

Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.

„Tavaly kis halak voltunk, idén cápákként küzdünk”

Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!

"Jobb a humorod, hagyjuk már!"

Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!

Jön a tavalyi elődöntő visszavágója a BL-döntőért

Az FTC-Telekom női pólósai a címvédő Sant Andreuval küzdenek meg elsőként Máltán, a BL Final Fourban.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin