2020. október 17.
Hölgyválasz! Női csapatunk 19 gólt lőve nyert Egerben
A férfiak után női vízilabdázóink magabiztos, 19-5-ös győzelmet arattak a hevesi megyeszékhelyen.

Három győztes bajnoki után az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata Egerbe látogatott az OB I alapszakaszának 4. fordulójában. A meccs előtt férfi együttesünk megadta az alaphangot a házigazdák 16-14-es legyőzésével, így a lányoknak volt miből meríteniük.

Béres Gergely csapata egyértelmű esélyesként ugrott a medencébe, ezt pedig az első negyedben igazolta is. Sorrendben Illés Anna, Tóth-Csabai Dóra, Kuna Szonja (a képen) kétszer és Pőcze Panna találta be, így nyolc perc után 5-0-ra vezetett a Fradi.

A második negyed Vályi és Kövesdi Vivien góljával indult, így már 7-0-s FTC-előny állt az eredményjelzőn. A negyed felénél időt kért az Eger, ezután pedig kihasználta az emberelőnyt és megszerezte első gólját. Egy újabb gyors gólváltással  - tőlunk Kuna talált be - tovább őriztük a hatgólos előnyt (2-8), a hátralévő két percben pedig még tovább nőtt a Fradi előnye. Vályi, Pőcze és a remek napot kifogó Kuna révén 11-3-ra húzott el az FTC-Telekom Waterpolo.

A Ferencváros a nagyszünet után is lendületben maradt. Máté Zsuzsanna és Illés találatával már tízzel vezettünk. Szmodics Viktória szépítése után közel három és fél perces gólcsend következett, majd Muzsnay Fanninak és Kövesdinek köszönhetően 16-4-es előnyről várhattuk a záró játékrészt.

Az utolsó negyed is a Ferencváros mezőnyfölényéről és góljairól szólt. Illés, Jenei Kata, Kuna és Petik Panna révén még három gólt vágott Béres Gergely csapata, így az FTC-Telekom Waterpolo az ötgólos Kuna Szonja vezérletével 19-5-ös sikert aratott az Eger felett.

NŐI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
ZF-Eger–FTC-Telekom Waterpolo 5-19 (0-5, 3-6, 1-4, 1-4)
Gólszerzőink: Kuna 5, Illés 3, Kövesdi, Vályi, Pőcze 2-2, Tóth-Csabai, Muzsnay, Máté, Petik, Jenei 1-1.

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.