2024. október 4.
A második meccset is megnyertük a BL-selejtezőben
A négygólos Plevritu vezérletével 17-8-ra nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata holland riválisa ellen.

Szerdán 10-6-os győzelemmel kezdett női csapatunk az Athénban megrendezésre kerülő Bajnokok Ligája-selejtezőn. A házigazdák elleni mérkőzésen két új igazolásunk, a holland Noa de Vries és az olasz válogatott csapatkapitánya, Valeria Palmieri is góllal debütált. A második csoportmérkőzésen a szintén nyáron érkező, többszörös BL-győztes Eleftheria Plevritu lett főszereplő. Az előző napi lendületet továbbvitték a mieink a holland Zv de Zaan ellen és éppen csak elkezdődött a találkozó, de már Máté Zsuzsanna vágta be a labdát a kapuba, amelyet egyből követett Farkas Tamara találata. Nagyon hamar többgólos előnyt építettünk fel, görög légiósunk is megszerezte első Fradi-gólját (3-0). Hiába próbált zárkózni a holland együttes, Felkai Sára és Máté Zsuzska bombáival tartani tudtuk a háromgólos különbséget (5-2). Nem hagyott alább a fókusz a második játékrészben sem és egymást követték a zöld-fehérek találatai. Holland centerünk, Noa de Vries ziccerből vágott be egyet az ellenfél kapujába, míg Plevritu már harmadszor zörgette meg a hálót, így 8-4-es állással az eredményjelzőn cseréltünk térfelet.

Egyértelműen a BL-főtáblára kerülésért utazott női csapatunk a görög fővárosba, ennek megfelelően pedig egy pillanatig sem hagyott ki a koncentrációnk. A nagyszünet után Palmieri gólja után már öttel is vezettünk (9-4), majd saját nevelésű kapusunk, Neszmély Boglárka ötméterest is hárított. Innen már nem volt megállás és a negyed hátralévő részében még Kurucz-Gurisatti Gréta és Máté is szerzett egy-egy gólt, amivel már 12-6-ra vezettünk az utolsó nyolc perc előtt. Hiába próbálkozott a Zv de Zaan csapata, a különbség csak tovább nőtt, hiszen egymás után Palmieri, Bonca, Leimeter és Felkai is betalált a hollandok kapujába, a túloldalon pedig a csereként beálló 17 éves Daróczi Julianna szintén védett egy büntetőt. Végül 17-8-ra nyert Matajsz Márk együttese, amely magabiztos győzelmével nagy lépést tett a továbbjutás felé. A BL-selejtező harmadik meccsén a Rapallo Pallanuoto ellen ugrunk vízbe szombat délelőtt 11 órakor.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Selejtező 2. csoportmérkőzés, 2024. október 4., péntek 17:30

Athén, Görögország

FTC-TELEKOM WATERPOLO – ZV DE ZAAN 17-8 (5-2, 3-2, 4-2, 5-2)

Gólszerzőink: Plevritou 4, Máté 3, Farkas 2, Felkai 2, Palmieri 2, Bonca, De Vries, Kurucz-Gurisatti, Leimeter 1-1

"
"
Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

Óriási siker – először BL-döntőben női pólósaink!

Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.

„Tavaly kis halak voltunk, idén cápákként küzdünk”

Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!

"Jobb a humorod, hagyjuk már!"

Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin