2021. június 18.
Fradistákkal jutottak Világliga-döntőbe a női pólósok
A női vízilabda-válogatott Illés Anna két góljával (is) verte 14-10-re Kanadát.

A nagyszerű siker, a spanyolok negyeddöntőbeli 10-8-as legyőzése után a magyar női vízilabda-válogatott péntek este Kanadával találkozott az athéni Világliga elődöntőjében. Nemzeti együttesünk keretében három fradista van ott, Illés Anna, Vályi Vanda, valamint Máté Zsuzsanna.

A mérkőzést ellenfelünk kezdte jobban, az első két gólt Kanada dobta, de igen hamar sikerült fordítanunk, és onnantól már nem engedtük ki a kezünkből a találkozó irányítását.

Az első negyedet 4-3-ra, a másodikat 3-2-re nyertük. A harmadik játékrészben alaposan megszórtuk Kanadát, hatot dobtunk a kapujába, így a záró negyedre 13-9-es előnnyel mehettünk.

Válogatottunk többek között Illés Anna két góljával végül magabiztos játékkal vágott vissza Kanadának a csoportban elszenvedett vereségért. Nemzeti csapatunk 14-10-re nyert, így bejutott a Világliga döntőjébe. A fináléban az Egyesült Államokkal találkoznak majd a magyarok.
(fotó: waterpolo.hu)

Női vízilabda Világliga, Szuperdöntő
Elődöntő  
Magyarország-Kanada 14-10 (4-3, 3-2, 6-4, 1-1)
Gólszerzőink: Keszthelyi-Nagy 4, Gurisatti 2, Rybanska 2, Illés 2, Szilágyi 2, Gyöngyössy, Leimeter

"
"
Cikkajánló

Öt FTC-játékossal küzdenek a magyarok a Szuperdöntőben

A magyar bajnok és kupagyőztes csapatunkból négyen kerültek be a keretbe, plusz új igazolásunk is utazik.

Keszthelyi rekorder lett, a válogatott kikapott

A magyar női vízilabda-válogatott 12-11-re elvesztette a hollandok elleni felkészülési mérkőzést.

Végig vezetve vertük az Európa-bajnokokat

A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-es sikerrel kezdte meg a Világkupa-döntőre való felkészülést.

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin