2019. május 12.
Ezüstérem az országos bajnokságról
Váncza István ezüstéremmel zárta a kötöttfogású birkózók országos bajnokságának számító Honvéd-kupát.

Szombaton a Dózsa György úti Simon János Kosárlabdacsarnok két szőnyege adott otthont a III. Honvéd-kupának, ami egyben a 2019. évi felnőtt kötöttfogású országos bajnokságnak felelt meg. A viadalon a 10 bajnoki címek sorsa 79 versenyző között dőltek el. Az FTC birkózó szakosztályát négyfős csapat képviselte a versenyen.

A legjobb eredményt Váncza István érte el, aki a 67 kilogrammosok négyfős mezőnyében két győzelemmel és egy vereséggel a dobogó második fokára állhatott fel, csak a PSE-s Krasznai Máté bizonyult jobbnak nála.

82 kilogrammban Dömök Péter már az első körben vereséget szenvedett, és végül a 10. helyen zárta a versenyt.

97 kilogrammban Martin Bence első mérkőzését sikerrel vette, ám az elődöntőben, majd a bronzért vívott meccsen is kikapott, így ötödik helyezést ért el.

A 100+ kilogrammosoknál Németh Iván az első körben kikapott, ellenfele pedig nem vitte tovább a vigaszágra, így nyolcadik lett.

Az 50 éve elhunyt olimpiai bajnokra emlékeztek

A Magyar Birkózó Szövetség és az FTC közösen megemlékezett Helsinki olimpiai aranyérmesére, Szilvási Miklósra.

Három versenyen 17 érmet nyertek birkózóink

Az FTC szakosztályának fiataljai rendkívül eredményes hétvégét zártak a magyar és nemzetközi versenyeken.

Három érmet szereztünk a serdülő kötöttfogású ob-n

Birkózó szakosztályunk fiataljai egy ezüst- és két bronzéremmel zárták a korosztályos magyar bajnokságot.

„A Fradi az egy csapatba való tartózást jelenti nekem”

120 éves a Fradi! Sike András mondja el, mit jelent neki a Ferencváros.

Három FTC-érem Bukarestből

Junior válogatott birkózóink rangos nemzetközi versenyről tértek haza értékes érmekkel.

Szabados Noémi bajnok és Eb-induló!

Junior birkózónk, Szabados Noémi aranyérmes lett a hétvégi válogatón és kijutott az Eb-re – VIDEÓ!

„Az edzőm közölte, nem mehetek többet fociedzésre”

Fővárosi riválistól érkezett, egyből Eb-érmet nyert és már most számolni kell vele – VIDEÓ!