2019. május 12.
Ezüstérem az országos bajnokságról
Váncza István ezüstéremmel zárta a kötöttfogású birkózók országos bajnokságának számító Honvéd-kupát.

Szombaton a Dózsa György úti Simon János Kosárlabdacsarnok két szőnyege adott otthont a III. Honvéd-kupának, ami egyben a 2019. évi felnőtt kötöttfogású országos bajnokságnak felelt meg. A viadalon a 10 bajnoki címek sorsa 79 versenyző között dőltek el. Az FTC birkózó szakosztályát négyfős csapat képviselte a versenyen.

A legjobb eredményt Váncza István érte el, aki a 67 kilogrammosok négyfős mezőnyében két győzelemmel és egy vereséggel a dobogó második fokára állhatott fel, csak a PSE-s Krasznai Máté bizonyult jobbnak nála.

82 kilogrammban Dömök Péter már az első körben vereséget szenvedett, és végül a 10. helyen zárta a versenyt.

97 kilogrammban Martin Bence első mérkőzését sikerrel vette, ám az elődöntőben, majd a bronzért vívott meccsen is kikapott, így ötödik helyezést ért el.

A 100+ kilogrammosoknál Németh Iván az első körben kikapott, ellenfele pedig nem vitte tovább a vigaszágra, így nyolcadik lett.

Elhunyt Kruj Iván

Életének 87. évében elhunyt Kruj Iván, az FTC egykori birkózója, edzője, vezetőedzője, szakosztályvezetője.

Legyőzte a vb-bronzérmest, aranyat nyert a fradista

Váncza István több nagy skalpot is szerzett a tatai nemzetközi felkészülési birkózó versenyen.

Muszukajev ezüstérmet szerzett a belgrádi világkupán!

Az FTC vb-bronzérmes, olimpiai résztvevő birkózóját csak örmény riválisa tudta megállítani.

Muszukajev szárnyalt! Döntős a belgrádi Világkupán!

Az FTC vb-bronzérmes, olimpiai résztvevő birkózója szenzációs teljesítménnyel finalista - VIDEÓ!

Világsztárral mérkőzött a fradista - VIDEÓN a meccs!

Nem mindennapi csatát vívott az edzőtáborban világbajnoki bronzérmes birkózónk, Muszukajev Iszmail.

Két ferencvárosi is ott lesz az év főversenyén

A birkózók belgrádi világkupáján Muszukajev Iszmail és Váncza István képviseli az FTC-t a válogatottban.

Fradista éremeső Szigetszentmiklóson

Az FTC fiatal birkózói remek eredményeket értek el a hétvégi gyermek és diák szabadfogású versenyen.

Öt arany - tarolt az FTC a Birkózó Akadémián

Az FTC 11 birkózója nyert érmet, amellyel a dobogó tetejére repítették a csapatot a pontversenyben.