Újabb három játékossal szűkült az A-csoportos világbajnokságra készülő férfi válogatott kerete. A VBT 2.0 utolsó előtti mérkőzése után a szakmai stáb Horváth Donáttól, Mihalik Andrástól és Péter Donáttól köszönt el. A vb-re 25-ös keret - 3 kapus és 22 mezőnyjátékos - nevezhető.
A felkészülés kezdetén még 11 jégkorongozónk kapott meghívót a keretbe, a mostani szűkítés után végül az FTC-Telekom csapatát a vb-n öt játékos képviselheti: Bálizs Bence, Hadobás Zétény, Horváth Milán, Nagy Krisztián, Sofron István.
„Egy hátvéddel és egy csatárral szűkítettünk, valamint Péter Donát sérülés miatt hagyja el a keretet – olvasható Majoross Gergely szövetségi kapitány nyilatkozata az mjsz.hu-n. – Mostanra tehát kialakult egy 26-os játékoskeret, amelyből 25-en elutaznak Svájcba, és Galló Vili helyzetétől függően alakulhat a névsor. Reméljük, Vili egészségesen és bajnoki címmel csatlakozhat hozzánk – nekünk akkor még egy nehéz döntést meg kell majd hoznunk. Innentől kezdve a finomhangolásé a főszerep: kiutazunk, belakjuk a helyszínt, az utolsó mérkőzés tanulságait felhasználjuk és egy-két apróságot még helyreteszünk, hogy Finnország ellen a lehető legjobb magyar válogatott lépjen jégre.”
A csapat hétfőn Svájcba utazik, ahol szerdán Kanada ellen következik a világbajnoki főpróba, majd szombaton már Finnország ellen meg is kezdi szereplését a tornán.
VILÁGBAJNOKSÁG
Dátum: 2026. május 15–31.
Helyszín: Zürich, Svájc
Csoportellenfelek: Ausztria, Finnország, Lettország, Nagy-Britannia, Németország, Svájc, USA
• május 16., szombat, 16:20: Finnország
• május 17., vasárnap, 16:20: Ausztria
• május 19., kedd, 20:20: Nagy-Britannia
• május 22., péntek, 16:20: Németország
• május 23., szombat, 16:20: Svájc
• május 25., hétfő, 16:20: USA
• május 26., kedd, 12:20: Lettország
Topi Rönni jégkorongcsapatunkban folytatja, az előző szezon nagy részének kihagyása után.
Aku Kestilä a következő szezonban is az ICEHL-ben szerepelő jégkorongcsapatunkat erősíti.
Jussi Tammela a Fradi második ICEHL-szezonjában is felnőtt jégkorongcsapatunk tagja lesz.
A Ferencváros egykori bajnok jégkorongozója ma is büszkén őrzi első, 1985-ös igazolását.
Két mérkőzés után a teljes szezonra csatlakozik jégkorongcsapatunkhoz a válogatott Schlekmann Márk
Laskawy Ferenc a következő szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunkat erősíti.
Öt magyar és hat légiós távozik az ICEHL-ben szereplő jégkorongcsapatunktól, megkezdődött a keret átalakítása.
Klubunk és a magyar válogatott egykori kiválósága a sportági Hírességek Csarnokába is bekerült.