2019. november 30.
DEBL: vége a negatív szériának, újra győztünk!
Címvédő női jégkorongcsapatunk vendéglátóként vágott vissza az SPG Kitzbühel/Kufstein együttesének a DEBL-ben.

Legutóbb november 9-én, Ausztriában játszottunk az SPG Kitzbühel/Kufstein csapatával, amelyről előzetesen kellemes emlékeink lehettek, hiszen a DEBL előző kiírásában az esélyesebbnek tartott rivális bravúros legyőzésével jutottunk be a döntőbe, melyet aztán megnyertünk. Három héttel ezelőtt viszont a 3-1-re nyerő osztrákok örülhettek.

November 30-án, szombaton, Budapesten találkoztak újra a felek. A mieink három vereség, a vendégcsapat három siker után lépett jégre, az alapszakasz végéhez közeledve pedig biztos volt, hogy egy újabb kudarc esetén búcsút inthetünk a négyes döntőről szőtt álmoknak.

Az új idényre jelentősen megfiatalított FTC-Telekom szombaton sem kezdett jól, alig másfél percnyi játékot követően gólt kapott, egy harmad után pedig kétgólos hátrányban volt. Rácz Eszter és Pavuk Petra találataival szerencsére még a második húszperces szakasz elején sikerült egyenlíteni, ám félidőben mégis az SPG Kitzbühel/Kufstein vezetett 3:2-re.

A harmadik harmadban szó szerint másodpercek alatt megváltozott a helyzet, hiszen 20 másodpercen belül kétszer is betalálva fordítottunk: Péter Csilla 49 perc 33 másodpercnél, Kornyilov Anna pedig 49:53-nál volt eredményes (4:3). Pavuk Petra újabb találata révén a végjátékban 5:3-ra vezettünk, a lefújást előtt eggyel pedig Holczer Bernadett állította be a 6:3-mas végeredményt. Csapatunk mindkét kapusa remek védésekkel járult hozzá az újabb sikerhez, a mindössze 12 esztendős (!) Milibák Helga 84.6, Varga Panna Luca pedig 95.7 százalékos hatékonysággal hárította a lövéseket.

Együttesünkre két mérkőzés vár még a DEBL-ben, szombati győzelmünknek köszönhetően maradt esély a legjobb négy közé, azaz a négyes döntőbe kerülésre is.

Női jégkorong, DEBL, alapszakasz

FTC-Telekom–SPG Kitzbühel/Kufstein 6-3 (0-2, 2-1, 4-0)

OB II/U25: megdöntöttük a gólrekordot

Női hokisaink 18-0-s győzelmet arattak Óbudán, ez a szezon eddigi legnagyobb különbségű sikere!

MK: Magabiztos győzelem, ott vagyunk az elődöntőben

Férfi hokisaink a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján az Újpestet fogadták Pesterzsébeten.

Már kapható a decemberi Zöld és fehér!

Klubunk életmód- és sportmagazinjának decemberi száma már kapható az újságárusoknál és a Fradi Shopban!

Így várja vásárlóit a Fradi Shop az adventi időszakban

A webshop címére december 18-án délig beérkező rendelések kézbesítésére még karácsonyig sor kerül.

Vereség az U25 B döntő harmadik meccsén

Női hokisaink U25 B csapata 4-1-re kikapott a Rampage-től a döntő harmadik meccsén, így ezüstéremmel zártunk.

Győzelem a döntő második meccsén

Női hokisaink 2-1-re megnyerték a Rampage elleni U25 B döntő második találkozóját, jöhet a harmadik meccs.

Vereség a döntő első meccsén

Női jégkorongozóink U25 B csapata 4-3-ra kikapott hazai pályán a Rampage együttesétől.

Megvan a második győzelem, irány a döntő

Női U25 B jégkorongcsapatunk idegenben 6-3-ra nyert a Debreceni Hoki Klub ellen, ezzel bejutott a döntőbe.