2023. április 2.
Magabiztos győzelem, harmadikként zártuk a DEBL-t
Női jégkorongozóink 3-0-s győzelmet arattak a KMH ellen, bronzéremmel zárták az osztrák bázisú ligát.

Női jégkorongcsapatunk, az FTC-Telekom a DEBL elődöntőjében alul maradt a DEC Devils Graz csapatával szemben, így vasárnap a bronzéremért léphetett jégre a KMH ellen, Villachban.

Már a találkozó elejétől nagyon igyekezett a KMH, ami a lövésekben is meglátszott, 13:6 volt a kapura lövések száma ellenfelünk javára. A helyzetkihasználás viszont a Fradinak ment jobban, a szombaton duplázó Gottlibet Zóra ezúttal is eredményes volt és a 15. percben megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak. (1-0)

Nem sokkal a gól után hátrányba kerültünk, Veszelovszki volt szabálytalan, de nem tudtak egyenlíteni a KMH-s lányok. A második harmad elején Hidasi Dorina kiállítása révén újabb lehetősége volt ellenfelünknek, hogy egyenlítsen, de egy szabálytalanság miatt fél percig 4 a 4-ben játszottak a felek, majd ezt követően másfél percig a Fradi támadhatott előnyben, ám egyik csapat sem tudott élni a lehetőséggel. Az FTC-Telekomnak viszont nem is kellett az emberelőny, hogy gólt szerezzen, nem sokkal a harmad lefújása előtt Rácz Eszter juttatta a KMH kapujába a korongot, 2-0-ra változtatva az állást.

Magabiztos vezetéssel jöttek ki a mieink az utolsó harmadra, az előnyüket pedig nem csak megtartották a folytatásban, de növelni is tudták, Kovács-Ferencz Lorin góljának köszönhetően. (3-0) A találkozó utolsó két percében, Hidasi Szabina szabálytalanságának köszönhetően még volt egy utolsó lehetősége a KMH-nak a szépítésre, de nem sikerült kihasználni az emberelőnyt. Ez pedig azt jelenttette, hogy az FTC-Telekom női jégkorongcsapata harmadik helyen zárt az osztrák bázisú DEBL-ben.

Női Jégkorong, DEBL, Final Four, bronzmeccs

FTC-Telekom–KMH 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Gólszerzők: Gottlibet (15:43, Péter Cs. Kovács-Ferencz), Rácz (37:38, Péter Cs., Kosztya), Kovács-Ferencz (46:15, Péter Cs.,Gottlibet)

Vereség az U25 B döntő harmadik meccsén

Női hokisaink U25 B csapata 4-1-re kikapott a Rampage-től a döntő harmadik meccsén, így ezüstéremmel zártunk.

Győzelem a döntő második meccsén

Női hokisaink 2-1-re megnyerték a Rampage elleni U25 B döntő második találkozóját, jöhet a harmadik meccs.

Vereség a döntő első meccsén

Női jégkorongozóink U25 B csapata 4-3-ra kikapott hazai pályán a Rampage együttesétől.

Megvan a második győzelem, irány a döntő

Női U25 B jégkorongcsapatunk idegenben 6-3-ra nyert a Debreceni Hoki Klub ellen, ezzel bejutott a döntőbe.

Vereség az elődöntő visszavágóján

A női U25B bajnokságban szereplő csapatunk hosszabbításban kikapott a DHK-tól, jön a harmadik meccs.

Megvan az elődöntő első meccse

Női U25 B hokicsapatunk 4-1-re behúzta a DHK elleni első elődöntős meccsét.

Döntetlen a visszavágón, kiestünk a DEBL-ből

Női hokisaink 1-1-et játszottak a Rampage Veszprém csapatával az osztrák bázisú liga negyeddöntőjében.

Negyedik helyen zártuk a női OB I-et

Női hokisaink a visszavágón is kikaptak a BJA csapatától a két nyert meccsig tartó párharcban.