Mint arról beszámoltunk, az FTC kenusa, Balla Virág (a borítóképen jobbról a második) bronzérmet nyert a kanadai Halifaxban megrendezett Gyorsasági Kajak-Kenu Világbajnokságon a négyessel 500 méteren. Versenyzőnk emellett még három döntőben szerepelt – ráadásul hármat egymás után evezett le – és még két negyedik helyet szerzett. Virággal a verseny után világbajnoki élményeiről és tapasztalatairól beszélgettünk.
- Szívből gratulálunk a világbajnoki bronzéremhez és ahhoz is, hogy két nap alatt négy döntőben is ott voltál.
- Köszönöm szépen. Sajnálom, hogy az 5000 méteres versenyt nem tudtam befejezni. Így számomra ez csalódás, mert szerettem volna egy szép befejezést a világbajnokság végére. Sajnos ez most így sikerült.

- Két negyedik hely és egy szép bronzérem a négyessel. Utóbbi azért kárpótol valamennyire?
- Persze! Nagyon örültem, hogy meglett az érem. Nagyot mentek a lányok is, én is igyekeztem mindent beletenni. Örülök, hogy így meglett az első fradis érmem is világversenyen. Szép emlékekkel és sok tanulsággal utazom majd haza.
- Honnan merítettél ennyi energiát a döntők között?
- Tudatosan edzettünk már rá a felkészülés során, számítottunk is erre, hogy ez lesz. A versenyszámok között is igyekeztem pihenni. Voltak kisebb-nagyobb pihenők, de egy doppingvizsgálat is közbejött, akkor nem tudtam annyit regenerálódni. A négyesnél sokat számított, hogy a lányok frissek voltak és egy csapatként mentünk előre.
- Pihenni sem lesz sok időd, mert közel van az Európa-bajnokság. Hogyan telik a következő időszak?
- Igen, valóban alig lesz időm a pihenésre, hiszen két hét múlva már Münchenben leszünk az Európa-bajnokságon. Kanadából kedden utazunk haza, utána szerdától már belevetjük magunkat az Eb-re való felkészülésbe.
(Fotók: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)
Molnár Péter
Kucsera Gábor és Fazekas Tamás célja a 2028-as paralimpiai részvétel - VIDEÓ!
Egyesületünk kenusa bronzérmet szerzett Győrben.
Európa-bajnokunk nagyot hajrázott az utolsó kétszáz méteren, ezt pedig riválisai nem tudták lereagálni.
Európa-bajnokunk nagyot hajrázott, végül cseh riválisa mögött a második helyen ért célba.
Kiváló hajrával, az utolsó méteren szerezte meg a harmadik helyet kenusunk a milánói vb-n.
Európa-bajnokunknak nem okozott gondot az elődöntő, futamgyőztesként jutott a vasárnapi fináléba.
Kenusunk szoros elődöntőt nyert meg a milánói világbajnokságon, jöhet a szombati finálé.
Friss Eb-aranyérmes kajakosunk első helyen jutott be a szombati elődöntőbe.