2023. január 16.
Magabiztos sikert arattunk Dabason
A második januári felkészülési meccsükön is győztek férfi kéziseink, ezúttal Dabason hat góllal.

Három nappal első, komlói edzőmeccse után Dabason folytatta a felkészülést férfi kézilabdacsapatunk. Az NB I-ben tizedik helyen telelő Pest megyei gárdával még az első őszi bajnokinkon hazai pályán találkoztunk legutóbb, akkor sokáig szoros összecsapáson végül hét góllal győztünk.

A hétfői mérkőzés első három gólját riválisunk szerezte, amelyet 6-6-nál értünk utol, majd fokozatosan átvettük az irányítást, és a szünetre már háromgólos előnyben mehettünk (9-12).

A szünet után is kézben tartottuk a meccset, bő tíz perccel a vége előtt vezettünk nyolccal is, a vége pedig hatgólos siker lett, miközben húsz gólon tartottuk a Dabast (20-26). A találkozó legeredményesebb játékosa jobbszélsőnk, Imre Bence volt hét találattal.

A fiúkra a héten újabb felkészülési mérkőzés vár, péntek délután a Budakalászt fogadják az Elek Gyula Arénában.

Felkészülési mérkőzés

Dabas KC – Ferencvárosi TC 20-26 (9-12)

Gólszerzők: Tarabochia 5, Horvat 3, Bálint 2, Fekete 2, Garajszki 2, Koller 2, Ács 1, Bognár 1, Katona 1, Laurinyecz 1, ill. Imre 7, Nagy B. 4, Füzi 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Pordán 2, Prainer 2, Tóth L. 2, Török 2, Balogh 1, Bohács 1, Debreczeni 1

Óriási csata után búcsúztunk a Magyar Kupából

A második félidőre nagyot javult a védekezésünk, de a hajrában pontosabb Tatabánya jutott tovább a kupában.

Magyar Kupa-rangadóval indítjuk a tavaszi szezont

A téli szünet után férfi kéziseink csütörtökön a Tatabánya elleni, idegenbeli MK-meccsel folytatják az évadot.

Hosszabbításra mentettük a meccset, de 8. hely a vége

Ledolgozta félidei hatgólos hátrányát, de a dupla ráadásban kikapott Egyiptomtól a férfi kéziválogatott.

Elfogytunk a végére, simán nyertek a norvégok

Negyven percig meccsben volt, de végül nyolc góllal kikapott a férfi kéziválogatott a vb-helyosztón.

„Jézus Isten! Azt sem tudtam, hol vagyok!”

Két kézilabdás gólvágónk, Nagy Bence és Csörgő Kristóf egy szédítő versenyben feszült egymásnak – VIDEÓ!

Nem volt esélyünk, átrohantak rajtunk a dánok

Az első perctől kezdve dominált, és kiütötte a férfi kéziválogatottat Dánia a vb-negyeddöntőben.

A feszes védekezést és a tempót kell egyensúlyba hozni

Kiváló celjei mérkőzéssel zárták a januári felkészülést férfi kéziseink. Pásztor Istvánt kérdeztük.

Remek tempójú meccsen győztünk Celjében

A kétgólos félidei hátrány után négy góllal győztünk a BL-résztvevő szlovén Celje otthonában.