2024. február 9.
Már a legjobb nyolc közé jutás a tét Törökországban
Férfi kézisienk a harmadik Európa-kupa párharcukra készülnek, szombaton a Besiktas otthonában lépnek pályára.

Két győzelemmel kezdte a tavaszi szezont az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata: a mieink a múlt héten bejutottak a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában, szombaton pedig szoros bajnokin győztünk a Budakalász ellen. A hétvégén jön a következő feladat, Isztambulban kezdjük az Európa-kupa nyolcaddöntőjét a Besiktas ellen.

A török együttes 2014/15-ös évadtól kezdve öt szezonon át szerepelt a Bajnokok Ligája főtábláján, a most futó évadban pedig hibátlan mérleggel menetel a török élvonalban, mind a tizenegy eddigi mérkőzését megnyerte. A Besiktas az Európa-kupában már az első fordulóban bekapcsolódott a küzdelmekbe, az első két párharcból kettős győzelemmel lépett tovább, a harmadikban pedig óriási csatában, hazai pályán hétgólos hátrányt ledolgozva, végül hétméteresekkel ejtette ki a horvát Sesvete együttesét.

Riválisunk az elmúlt napokban több igazolást is bejelentett, mások mellett szerződtette a Dinamo Bukarest olimpiai bajnok francia beállóját, a 39 éves Cédric Sorhaindót, aki korábban több, mint tíz évig erősítette a Barcelona gárdáját, amellyel három BL-t nyert.

Csapatunk pénteken korán reggel az Elek Gyula Arénától indult el Törökországba, ahova helyi idő szerint kora délután érkezett meg. Az ebéd és a videózás után 18 órás kezdéssel pedig már a szombati mérkőzés helyszínén vezényelt edzést a fiúknak Pásztor István.

A találkozó előtti beharangozó videónkban már Isztambulban kérdeztük Füzi Dánielt, aki 2016 tavaszán – még veszprémi fiatalként – már járt a Besiktas otthonában Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

A szombaton 14 órakor (helyi idő szerint: 16 óra) kezdődő találkozóra – amelyet a Sport 1 élőben közvetít – a belépés ingyenes.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Besiktas Safi Cimento (török) – FTC-Green Collect
Helyszín: Süleyman Seba Sport Hall, Isztambul
Időpont: 2024. február 10., 14 óra (helyi idő szerint: 16 óra)
Játékvezetők: Ante Mikelic, Petar Paradina (horvátok)
Jegyek: a belépés díjtalan
Tv: Sport1

__________________________________________

Ne maradj le a visszavágóról!

Jövő hét szombaton játssza férfi kézilabdacsapatunk az Európa-kupa nyolcaddöntő visszavágóját a török Besiktas ellen. A találkozóra elérhetők már a belépők, a jelenlegi szezonban megszokottak szerint online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig kedden (16 és 19 óra között) vagy a meccsnapon a kezdést megelőző másfél órában a Kismartoni úti jegypénztárban lehetséges a jegyvásárlás.

Cikkajánló

Vereség Szegeden a szezon utolsó meccsén

Férfi kézilabdacsapatunk a jó kezdés után kikapott a bajnoki döntős szegediektől.

A bajnoki döntőre készülő Szeged ellen zárunk

Az NB I-ben már biztosan 4. férfi kézilabdacsapatunk szerdán idegenbeli bajnokival fejezi be az évadot.

Röhögőgörcsös kvíz Kovacsics Petivel és Füzi Danival

Meztelenül alvás, dalverseny, tartalomgyártás, csajozási tippek - VIDEÓ!

Parázs csatában nyertünk az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk öt góllal győzte le a Szigetszentmiklóst a vasárnap esti bajnokin.

Az újabb győzelem a cél az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk a Szigetszentmiklóst fogadja vasárnap este az Elek Gyula Arénában.

Ebben a szezonban is oda-vissza legyőztük a Tatabányát!

Az elsőtől az utolsó percig irányítva nyerte meg a rangadót férfi kézilabdacsapatunk.

Meghosszabbítanánk a Tatabánya elleni jó sorozatot

A bajnokságban már biztosan negyedik férfi kéziseink szerdán újra legyőznék az Európa-kupa-döntős Tatabányát.

Győri Mátyás készülhet a vb-selejtezőkre

Férfi kézilabdacsapatunk átlövője fontos mérkőzéseken térhet vissza a válogatottba.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin