2019. október 7.
Bíró Blanka bravúrja is a legszebbek között
Az EHF az FTC kapusának nagy védését is beválogatta a hétvége legemlékezetesebb pillanatai közé – VIDEÓ!

Mint ismert, női kézilabdacsapatunk 31-22-re kikapott a norvég Vipers Kristiansand vendégeként a Bajnokok Ligája A-csoportjának első fordulójában. Kis öröm számunkra, hogy az Európai Kézilabda Szövetség kapusunk, Bíró Blanka második félidő elején bemutatott bravúros hárítását beválogatta a hétvége legnagyobb védései közé.

EMLÉKEZTETŐÜL
BAJNOKOK LIGÁJA

A-csoport, 1. forduló
Vipers Kristiansand - FTC-Rail Cargo Hungaria 31-22 (16-11)
Helyszín: Aquarama Hall (Kristiansand, Norvégia)
Időpont: 2019. október 5. 19:15
Játékvezetők: Jan Erik Leandersson és Mikael Lindroos (finnek)
VIPERS: A. Pedersen – Aune 6, Waade 1, Tomac 1, H. Löke 8, Arntzen 7 (2), Jonassen 2
Csere: Naes 1, Sulland 5 (1), Refsnes
Edző: Ole Gustav Gjekstad
FTC: Bíró B. – Lukács V. 2, Klujber 3 (1), Kovacsics 2, Snelder, Háfra N. 10, Schatzl Nadine 3 (1)
Csere: Szemerey (kapus), Pásztor N., Tóth N., Márton G., Christensen, Csiszár-Szekeres, Mészáros R. 1, Bánfai 1, Debreczeni-Klivinyi
Edző: Elek Gábor
Kristiansand, 1640 néző. V: Leandersson, Lindroos (finnek)
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 7. p.: 2–4. 10. p.: 4–5. 13. p.: 7–7. 16. p.: 8–9. 22. p.: 13–9. 25. p.: 14–10. 32. p.: 18–11. 36. p.: 19–12. 45. p.: 22–15. 49. p.: 26–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, 5/2

MESTERMÉRLEG

Ole Gustav Gjekstad:Nagyon örülök a győzelemnek, boldog vagyok, hogy ilyen sebességgel játszottunk és, hogy több, meccset eldöntő jó egyéni produkció akadt nálunk. A gyorsindításból szereztt gólok is kulcsfontosságúnak bizonyultak.

Elek Gábor:Abszolút megérdemelten nyert a Vipers, amely nagy sebességgel játszott. Az első negyed órában méltó ellenfélnek bizonyultunk, sőt, valamivel még jobban is kézilabdáztunk. Utána kiütközött a két együttes közötti rutinbeli különbség és a rivális kapusa is elkapta a fonalat. A számok önmagukért beszélnek: ennyi eladott labdával és kihagyott zicerrel nem lehet nyerni egy ilyen szintű ellenfél otthonában. Bízom benne, hogy a következő meccseken stabilabban játszunk majd, mert fiatal csapatunknak szükésge van a fejlődésre.

Csúcsrangadóval indul a bajnoki hajrá

Legnagyobb riválisa otthonában lép pályára szombaton a bajnoki címért harcoló női kézilabdacsapatunk.

Kapaszkodtunk a fordulás után, de a csoda elmaradt

Nagyon rossz első félidő után a másodikban felcsillant a remény a fordításra, de a végére nem maradt erő.

Egy kis plusz kellene még az első meccshez képest

Egyetlen gól női kézilabdacsapatunk hátránya a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágó előtt.

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ