Fontos győzelmeket aratott az elmúlt másfél hétben az FTC-Rail Cargo Hungaria, és nem kérdés, szerdán is az lesz az egyértelmű célja, hogy folytassa ezt a szériát. A legfontosabb talán, hogy együttesünk a hétközi bajnokin se essen ki a ritmusból, hiszen szombaton újabb kulcsfontosságú Bajnokok Ligája-összecsapás vár rá a Krim Ljubljana ellen.
A bajnokságban egyébként a legutóbbi öt meccsünket megnyertük, a múlt heti sikerrel pedig felléptünk a második helyre a tabellán, megelőzve az addig százszázalékos Debrecent. Szerdai ellenfelünk, a NEKA pillanatnyilag az utolsó még bennmaradó pozíciót foglalja el az élvonalban, két győzelemmel és kilenc vereséggel. Legeredményesebb játékosa, pedig a két szezonon át az FTC Kézilabda Akadémiát erősítő Szabó Aida 46 találattal.
Az összecsapást megelőzően fiatal, saját nevelésű jobbszélsőnk, Balázs Bítia osztotta meg gondolatait a FradiMédiával.
– Eleinte nehezebb volt hozzászokni ehhez a terheléshez, hogy két meccs van egy héten, azért ez mégiscsak más, mint korábban volt. Nagyon örültem, hogy a BL-ben is kapok lehetőségeket, ami viszont azt is jelenti, hogy viszonylag rövidebb a felkészülési lehetőség az ellenfelekre. Szerdán nagyon fiatal, lendületes csapattal találkozunk, de szerintem, ha a védekezésben az egy-egyeket megoldjuk és rendben lesz a visszarendeződés is, akkor nálunk marad a két pont.
A találkozó szerdán 18 órakor kezdődik, jegyet váltani elővételben a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig szerdán 16 órától a helyszínen lehet.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
12. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria – NEKA
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2026. január 21., 18 óra
Játékvezetők: Garai Balázs és Varasdi Levente
Jegyvásárlás: jegyet váltani elővételben a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig szerdán 16 órától a helyszínen lehet.
Női kézilabdacsapatunk pénteken utazott a csoportbeli helyezésekről döntő mérkőzés helyszínére.
Az FTC hosszú távú szerződést kötött a kézilabdázóval, akit két évre kölcsön ad a Thüringer HC-nak.
A női kézilabda-válogatott március 5-én hazai pályán, három nappal később idegenben csap össze a dánokkal.
Súlyos sérülése és gerincműtétje után a Kisvárda ellen újra játszott francia világbajnok kapusunk.
A Kisvárda elleni bajnokit követő sajtótájékoztatón értékeltek a főszereplők.
Női kézilabdacsapatunk különösen az első félidőben mutatott feszes és koncentrált játékot a Kisvárda ellen.
Női kézilabdacsapatunk a BL-csoportkör zárása előtt a Kisvárdával találkozik az Elek Gyula Arénában.
Női kézilabdázóink a Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó hazai mérkőzésén nem tudtak pontot szerezni.