2024. július 5.
Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal
Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

A második teljes hét végén egyik fontos mérföldkövéhez érkezett a női kézilabda-válogatott olimpiai felkészülése. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány húszról tizenhét fősre szűkítette a keretét, így már csak azon játékosok maradnak az edzőtáborban, akik el is utaznak majd a július végén startoló párizsi játékokra.

Hat ferencvárosi játékos készülhet tovább az olimpiára, a szűkítés után is ott van a keretben a két kapus Böde-Bíró Blanka és Janurik Kinga, valamint Klujber Katrin, Márton Gréta, Simon Petra és az elmúlt fél évet kölcsönben Vácon töltő Bordás Réka is. Egyúttal az is eldőlt, hogy Szöllősi-Zácsik Szandra nem lesz ott Párizsban a csapattal.

A jövő héten már felkészülési meccset is játszik a válogatott, szombaton Győrben a szlovénokkal. Az olimpián július 25-én a házigazda franciák ellen kezdünk.

A magyar női válogatott olimpiai kerete: 

Kapusok: BÖDE-BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZEMEREY Zsófi (Motherson-Mosonmagyaróvári KC – július 1-jétől Metz Handball, francia)*

Jobbszélső: GYŐRI-LUKÁCS Viktória (Győri Audi ETO)

Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), ALBEK Anna (Motherson-Mosonmagyaróvári KC), PAPP Nikolett (SCM Gloria Buzau, román)

Irányítók: VÁMOS Petra (DVSC SCHAEFFLER – július 1-jétől Metz Handball, francia), DEBRECZENI-KLIVINYI Kinga (Moyra-Budaörs), SIMON Petra (FTC-Rail Cargo Hungaria) 

Beállók: BORDÁS Réka (Praktiker-Vác – kölcsönben, július 1-jétől FTC-Rail Cargo Hungaria), FÜZI-TÓVIZI Petra (DVSC SCHAEFFLER), PÁSZTOR Noémi (Motherson-Mosonmagyaróvári KC – július 1-jétől Neptunes de Nantes, francia)*

Balátlövők: KUCZORA Csenge (Praktiker-Vác – július 1-jétől Thüringer HC, német), KÁCSOR Gréta (DVSC SCHAEFFLER – július 1-jétől CS Gloria 2018 Bistrita Nasaud, román)* 

Balszélsők: MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine (Győri Audi ETO – július 1-jétől Moyra-Budaörs) 

Cikkajánló

Jóváhagyta az EHF a szabadkártya kérelmünket a BL-re

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.

Először hallhattuk magyarul Mette Tranborgot

Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.

Három játékosunk is jelölt az év csapatába az EHF-nél

Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.

Augusztusban franciaországi tornára utazik a csapat

Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.

Balaton, Szantorini, Kína - itt nyaralnak játékosaink

Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.

Szabadkártyát igényeltünk a Bajnokok Ligájára

Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette, hogy mely csapatok neveztek a 2026/2027-es Bajnokok Ligájába.

Ez az idény a statisztikák alapján is Simon Petráé volt

Az évad vége után megnéztük azt is, hogy ki töltötte a legtöbb időt a pályán és ki lőtte a legtöbb gólt.

Alicia Stolle nagy hírrel szolgált a Fradi-drukkereknek

A klubunkkal bajnok német kézilabdázó váratlan választ adott, amikor a visszatéréséről kérdeztük.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin